Piłka nożna. Rolnik Głogówek i ULKS Bogdańczowice wygrały po 4-0

Daria Kasperska (przy piłce) zdobyła pierwszego gola dla Rolnika.
Daria Kasperska (przy piłce) zdobyła pierwszego gola dla Rolnika. Klubowe
Rolnik Głogówek i ULKS Bogdańczowice pewnie zwyciężyły niżej notowane zespoły w drugiej kolejce rundy wiosennej w 1 lidze kobiet.

Naszym piłkarkom przyszło mierzyć się ze znacznie niżej notowanymi rywalkami oraz z bardzo trudnymi murawami i na nich poradziły sobie dużo lepiej. W Kluczborku ULKS objął prowadzenie za sprawą defensorki Gola Częstochowa, która skierowała piłkę do własnej bramki. Nasze przeważały, były skuteczne i ostatecznie zwyciężyły 4-0.

W Głogówku stawiła się z kolei Wanda Kraków i też wyjeżdżała z bagażem czterech goli. Od początku przyjezdne nastawiły się na defensywę i gry z kontrataku. Inicjatywa była więc po stronie Rolnika, którego zawodniczki z każdą upływającą minutą zagrażały bramce coraz mocniej i swego dopięły w 34. min. Wówczas po dośrodkowaniu Katarzyny Rudner strzałem głową trafiła Daria Kasperska.

Tuż przed przerwą Emila Pawłowska po jednym ze starć doznała rozcięcia łuku brwiowego i pojechała do szpitala. Po zmianie stron Rolniczki miały już widoczną przewagę i zdobyły kolejne trzy bramki, ale kontuzji nabawiła się kapitan zespołu Katarzyna Rudner.

W tabeli prowadzi Rolnik (30 pkt), przed AZS-em UJ Kraków (29 pkt), Goczałkowicami Zdrój (21 pkt)i Bogdańczowicami (21 pkt).

ULKS Bogdańczowice - Gol Częstochowa 4-0 (3-0)
Bramki: 1-0 Klyta - 14. (samobójcza), 2-0 Małycha - 26., 3-0 Kaczerewska - 45., 4-0 Gaweł - 63.
Bogdańczowice: Jaksy - Augystyniak, Paruch, Karczewska, Bielska (79. Tkaczuk) - Garbicz, Małycha, Gaweł, Kowalczyk - Bar, Kos. Trener Mirosław Krzyształowicz.

Rolnik B Głogówek - Wanda Kraków 4-0 (1-0)
Bramki: 1-0 Kasperska - 35., 2-0 Ejzel - 53., 3-0 Sotor - 65., 4-0 Ejzel - 78.
Rolnik: Religa - Stroka, Rudner (75. Wojdyło), Luty, Kościelniak - Pawłowska (46. Gogolin), Kiersztajn, Sotor, Kasperska - Hadelko, Ejzel. Trener Stanisław Dyja.