sportowy24
  Piłka nożna. Z 3 ligi spadnie mniej zespołów

  Piłka nożna. Z 3 ligi spadnie mniej zespołów

  Zdjęcie autora materiału
  Marcin Sabat

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Wspólną decyzją czterech podokręgów przyjęto chwałę, że od sezonu 2016/2017 w 3 lidze grało będzie 18 zespołów, czyli dwa więcej niż pierwotnie.
  Jakub Czajkowski (Ruch zdzieszowice) kontra Bartosz Włodarczyk (Odra Opole).

  Jakub Czajkowski (Ruch zdzieszowice) kontra Bartosz Włodarczyk (Odra Opole). ©Sławomir Jakubowski

  Śląski Związek Piłki Nożnej, który prowadzi rozgrywki na tym szczeblu w grupie opolsko-śląskiej dokonał już zmiany regulaminu. To ważna informacja zwłaszcza dla Ruchy Zdzieszowice.

  Od najbliższego sezonu czeka nas kolejna reorganizacja rozgrywek. Zamiast grupy śląsko-opolskiej i dolnośląsko-lubuskiej powstanie jedna liga (grupa 3), a jej skład właśnie powiększono do 18 drużyn. To oznacza, że miano 3-ligowca utrzyma dodatkowo jedna drużyna z obecnej 3 ligi śląsko-opolskiej - ta która zajmie w tabeli 8. miejsce.

  Drużyny, które po zakończeniu sezonu 2015/2016 w 3 lidze śląsko-opolskiej zajmą w tabeli miejsca 9-16 w następnym występować będą w terytorialnie 4 lidze.
  W zależności od przynależności wojewódzkiej spadkowicza z 2 ligi i ewentualnych drużyn wycofanych z wyższych lig (przy spadku o dwie klasy rozgrywkowe), a także w przypadku, gdy drużyna, która zajmie 1. miejsce w 3 lidze i nie uzyskała w barażu awansu do 2 ligi, ilość spadków może ulec zmianie.

  Jeżeli zatem lider 3 ligi (aktualnie Odra Opole) wygra w dwumeczu barażowym, a nie będzie spadkowicza ze Śląska to utrzymają się w 3 lidze zespoły z miejsc 2-8. Ale już każdy zespół zdegradowany z 2 ligi, sprawi, że jeden więcej znajdzie się w 4 lidze. Aktualnie w 2 lidze zagrożone spadkiem są Nadwiślan Góra, Polonia Bytom oraz ROW Rybnik. Jeżeli znajdą się w gronie spadkowiczów, to utrzymanie w 3 lidze da 5. lokata. O nią będzie musiał mocno walczyć Ruch Zdzieszowice, który po rundzie jesiennej jest na 11. lokacie. Ruch traci do ósmego GKS-u Jastrzębie - pięć punktów, a do piątej Skry Częstochowa - sześć.
  O ile Odra Opole walczy o awans, a jednocześnie nie powinna mieć kłopotu z utrzymaniem, o tyle trzeci opolski zespół Piotrówka jest już zdegradowany (ma tylko 4 punkty).

  W nowej 3 lidze (w składzie z zespołami z czterech województw) znajdzie się na pewno mistrz Saltex 4 ligi opolskiej i prawdopodobnie będzie nim Stal Brzeg, która ma już dużą przewagę nad rywalami.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.nto.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Kabaret Skeczów Męczących w Opolu już 13 grudnia

  Kabaret Skeczów Męczących w Opolu już 13 grudnia

  Bilety na 4 Nations Cup w Opolu już dostępne

  Bilety na 4 Nations Cup w Opolu już dostępne

  Niepokonani 2018 - niezwykły koncert w gwiazdorskiej obsadzie

  Niepokonani 2018 - niezwykły koncert w gwiazdorskiej obsadzie

  Poznaj laureatów plebiscytu Nauczyciel na Medal

  Poznaj laureatów plebiscytu Nauczyciel na Medal