Piłka ręczna. ASPR Zawadzkie - Olimpia Piekary 28-28

Oliwer Kubus
Michał Piech (z piłką) był najlepszym zawodnikiem meczu ASPR - Olimpia.
Michał Piech (z piłką) był najlepszym zawodnikiem meczu ASPR - Olimpia. Oliwer Kubus
Nasz zespół nie wykorzystał ogromnej szansy na zwycięstwo.

Po pierwszej bardzo słabej połowie zawodnicy z Zawadzkiego wzięli się w garść i zagrali koncertowy kwadrans po przerwie. Ze stanu 12-15 jaki był w połowie meczu doprowadzili w 42. min do 23-17. W tym fragmencie bardzo dobrze w bramce naszego zespołu spisywał się Jakub Kruk, a kontrataki skutecznie wykańczał zwłaszcza Łukasz Płonka (zdobył sześć goli w drugiej połowie). Potem przyjezdni zmniejszyli nieco straty, ale w 55. min przewaga gospodarzy wydawała się bezpieczna było bowiem 28-24.

Niestety do końca spotkania nasza drużyna nie rzuciła już ani jednej bramki, a czary goryczy dopełniła ostatnia akcja meczu. Piłkę na lewym skrzydle dostał zawodnik gości Marcin Smolin i z zimną krwią wykorzystał szansę na zdobycie wyrównującego gola. Kiedy piłka wpadła do bramki gospodarzy na zegarze były zaledwie dwie sekundy do końca. Tyle zabrakło do pełnego sukcesu.

ASPR Zawadzkie - Olimpia Piekary 28-28 (12-15)
ASPR: Kruk, Janik, Białecki - Płonka 7, Skowroński 1, Piech 10, Gradowski 6, Włoka 3, Morzyk, Albinger, Hertel 1, Kaczka, Kulej. Trener Mirosław Sanecki.
Olimpia: Zaborowski, Adamkiewicz - Smolin 3, Kurzawa 1, Kurełek 9, Bednarczyk 6, Rosół 5, Tatz 2, Ogórek 1, Parzonka, Dworaczek, Wicik, Zarzycki 1. Trener Sławomir Szenkel.
Sędziowali: Karol Kuropatnicki (Wrocław) i Jakub Młynarczyk (Głogów). Kary: ASPR - 6 min., Olimpia - 8 min. Widzów 200.