Piłka ręczna: AZS Biała Podlaska - Gwardia Opole 21-29

Oliwer Kubus
W akcji Mateusz Krzyżanowski (z prawej).
W akcji Mateusz Krzyżanowski (z prawej). Oliwer Kubus
Nasz I-ligowiec wygrał po raz 12 w sezonie i z jedną porażką na koncie został mistrzem półmetka.

Spotkanie w Białej Podlaskiej z zespołem z dołu tabeli wyrównane było tylko przez pięć minut. Wówczas na tablicy wyników był remis 2-2. Od tego momentu opolanie doskonale bronili, a między słupkami co chwila “błyszczał" Romatowski. Po jego obronach goście wyprowadzali szybkie kontry, z dystansu trafiał Szolc, a z koła Płócienniczak. Gwardia odskoczyła w 11 minucie na 6-2, a w 23 minucie na 14-6. Wynik 17-8 do przerwy pozwolił po niej kontrolować wydarzenia na parkiecie.

Rywale drugą połowę zaczęli nieźle zdobyli trzy bramki z rzędu, ale odpowiedź podopiecznych trenera Marka Jagielskiego była błyskawiczna i w 39. min wygrywali 20-11. Ostatecznie zwyciężyli 29-21.

AZS Biała Podlaska - Gwardia Opole 21-29 (8-17)
AZS: Florczak, Kubiszewski - Dębowczyk 1, Pezda 2, Wędrak 1, Kubajka 2, Makaruk 6, Nieswadzba 8, Antolak, Prokopiuk, Rutkowski 1, Adamiuk.
Gwardia: Romatowski, Donosewicz - Śmieszek 2, Swat 5, Adamczak, Knop 3, Szolc 5, Krzyżanowski 1, Kłoda 2, Kulak 1, Drej 3, Serpina, Migała 3, Marcyniuk, Prokop 1, Płócienniczak 3.