sportowy24
  Piłka ręczna. Gwardia Opole ma już zebrany skład

  Piłka ręczna. Gwardia Opole ma już zebrany skład

  Zdjęcie autora materiału
  Marcin Sagan

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  W kadrze zespołu na najbliższy sezon w ekstraklasie znalazło się 17 zawodników.
  Przemysław Zadura znów będzie występował w opolskim zespole.

  Przemysław Zadura znów będzie występował w opolskim zespole. ©Sławomir Jakubowski

  W porównaniu z poprzednim sezonem, w którym gwardziści zajęli 9. miejsce w ekstraklasie w zespole zabraknie siedmiu zawodników: kapitana Wojciecha Knopa (zakończył karierę), Pawła Swata (odszedł do ASPR-u Zawadzkie), Pawła Prokopa, Sebastiana Rumniaka oraz trzech graczy zagranicznych: Nenada Zeljica, Roka Simica i Emira Taletovica.

  - Zespół nadal będzie prowadzić trener Rafał Kuptel - mówi dyrektor sportowy opolskiego klubu Tomasz Wróbel. - Skład został odmłodzony. Wierzę, że dzięki młodzieńczej ambicji zespołu kibice będą przeżywać wiele emocji i będą mogli cieszyć się z dobrych wyników.

  Skład został odmłodzony, ale pozyskano jednego doświadczonego zawodnika, którego przyjście do Opola można spokojnie nazwać hitem transferowym.
  To 28-letni leworęczny rozgrywający Przemysław Zadura. Wraca on do rodzinnego miasta i do Gwardii po czterech latach. Trzy ostatnie spędził w ekipie MMTS-u Kwidzyn będąc mocnym punktem tego zespołu, który był przecież lepszy od gwardzistów. Dobra gra zawodnika została zauważona przez nie pracującego już z polską kadrą niemieckiego trenera Michaela Bieglera. Był on powoływany na konsultacje kadry narodowej i zagrał też w koszulce z orzełkiem na piersi.

  Zadura to potencjalnie największe wzmocnienie, ale również inni zawodnicy mogą sporo dać Gwardii. Do zespołu dołączyli dwaj wyróżniający się zawodnicy z 2 ligi. To dobrze znany w naszym regionie Marcel Ungier, który może grać na środku rozegrania i na lewym rozegraniu. Był królem strzelców w minionym sezonie w grupie południowo-zachodniej grając w ekipie OSiR-u Komprachcice oraz także rzucający sporo goli prawoskrzydłowy Michał Bernaś z MKS-u Wieluń.

  Trzech zawodników przyszło z Wisły Płock: Kacper Adamski, Mateusz Morawski i Michał Lemaniak. Ten pierwszy jest najstarszy z nich. Ma 24 lata i w Płocku grał głównie w 1-ligowych rezerwach Wisły, a w ekipie wicemistrza Polski zaliczył tylko epizody w minionym sezonie. Wcześniej jednak grał też w 1 lidze w Miedzi Legnica. Występuje na pozycji lewego rozgrywającego. Morawski i Lemaniak mają po 19 lat. Z zespołem z Płocka w minionym sezonie zdobyli tytuł mistrza Polski juniorów. Są regularnie powoływani do reprezentacji młodzieżowej prowadzonej przez trenera Gwardii Rafała Kuptela. Wreszcie ostatnim nowym zawodnikiem w zespole jest 21-letni Ignacy Bąk, który przychodzi z również grającego w ekstraklasie Chrobrego Głogów.

  - Mamy co najmniej zawodników na każdą pozycję - tłumaczy dyrektor Wróbel. - Pięciu naszych zawodników jest regularnie powoływanych do reprezentacji młodzieżowej. To jest przyszłość polskiej piłki ręcznej i wierzę, że w Gwardii będą zdobywać pierwsze poważne ligowe szlify.

  W roli pierwszego bramkarza znów będzie były reprezentant Polski Adam Malcher. Doświadczony 30-letni wychowanek klubu przedłużył kontrakt. Wspierać go będą dwaj członkowie młodzieżowej kadry: Damian Zając i Mateusz Zembrzycki. Na lewym skrzydle są dwaj kolejni reprezentanci młodzieżowi: Karol siwak i Morawski. Na drugim skrzydle do dyspozycji trenera są: Lemaniak i Bernaś. Zostają w klubie dwaj solidni kołowi: Litwin Mindaugas Tarcijonas i Mateusz Jankowski. Prawe rozegranie, a więc dla zawodnika z lewą ręką przeznaczone jest dla Zadury i Bąka, Lewe natomiast dla praworęcznych Adamskiego i wyróżniającego się w poprzednim sezonie w zespole Antoniego Łangowskiego. Na środku rozegrania natomiast inny zawodnik, który miał niezły poprzedni sezon, a już zwłaszcza jego końcówkę - Kamil Mokrzki oraz Ungier.
  Drużynę uzupełniają dwaj młodzi wychowankowie Gwardii z drużyny juniorów: Adrian Przybysz i Michał Stańko.

  Opolski zespół przygotowania do sezonu rozpocznie 25 lipca. Rozgrywki mają się rozpocząć 17 września. Mają mieć formułę zamkniętej ligi zawodowej. Na razie jednak nie wiadomo ile drużyn w nich wystąpi. Możliwe rozwiązania to 12 lub 14 ekip.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (13)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (13) forum.nto.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej NTO

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej NTO

  Bilety na 4 Nations Cup w Opolu już dostępne

  Bilety na 4 Nations Cup w Opolu już dostępne

  Niepokonani 2018 - niezwykły koncert w gwiazdorskiej obsadzie

  Niepokonani 2018 - niezwykły koncert w gwiazdorskiej obsadzie

  Poznaj laureatów plebiscytu Nauczyciel na Medal

  Poznaj laureatów plebiscytu Nauczyciel na Medal