Piłka ręczna. Olimp Grodków przegrał z Czuwajem. 12 bramek Barana nie wystarczyło

Grodkowianie znów schodzili z parkietu pokonani.
Grodkowianie znów schodzili z parkietu pokonani. Oliwer Kubus
W Przemyślu nasz 1-ligowiec walczył jak równy z równym z wyżej notowanym zespołem przez 45. min. W końcówce jednak rywal uzyskał sześć bramek zaliczki i nie wypuścił wygranej z rąk. Pierwszej we wzajemnych konfrontacjach.

Olimp zaczął spotkanie dobrze od prowadzenia 2-0, ale w kolejnych minutach gospodarze grali lepiej w obronie, dobrze bronił Paweł Sar i Paweł Puszkarski dał im prowadzenie 5-3 z kontry, a podobnie Mateusz Kroczek trafił na 7-4. Przewaga nie topniała do 20. min kiedy ze skrzydła nie pomylił się Sebastian Kolanko, a za chwilę po raz kolejny bramkarza pokonał trafiający z karnych i biodra Bogumił Baran i było 12-11.

Grodkowianie złapali rytm. Tomasz Biernat doprowadził do remisu, a prowadzenie nasi odzyskali za sprawą tego, który dał też pierwsze - Bartosza Żubrowskiego (14-13). Pierwsza połowa zakończyła się remisem, choć Olimp grał przewadze, gdyż nie potrafił zatrzymać Stanisława Makowiejewa. Po zmianie stron nadal trwała wymiana, choć przewagę szybko uzyskali miejscowi, ale tylko dwóch bramek. W 39. min był już remis 22-22, ale po przechwycie rywal prowadził on 25-23 i czas wziął trener Piotr Mieszkowski.

Niestety po nim jego zawodnicy znów stracili piłkę, a za chwilę Andrzej Matyszok za odepchnięcie rywala, dostał podwójną karę. Na tym się nie skończyło bo dodatkowo z karnego nasz zespół ukarał Mateusz Kroczek (27-23). Kolejne akcje Olimpu nie przynosiły efektu i w efekcie w 53. min Sebastian Piechnik podwyższył na 32-26. W tym okresie rywal zdobył osiem bramek, a dla odmiany Łukasza Orłowskiego zdołał pokonać tylko trzy razy T. Biernat.

Zostało pięć minut meczu i było właściwie po meczu, choć grodkowianie jeszcze się sprężyli. Grając w przewadze wykorzystali to Baran i Patryk Koszyk, ale mecz się skończył.

Czuwaj Przemyśl - Olimp Grodków 34-31 (17-17)
Czuwaj: Sar, Szczepaniec, Orłowski - Makowiejew 9, Kępa, Kubik, Puszkarski 4, Kaczor, Stołowski 4, Kulka, Piechnik 1, Kroczek 10, Kubisztal 6. Trener
Olimp: Więcek - Koszyk 1, Kolanko 2, Matyszok 1, Żubrowski 3, Baran 12, Biernat 6, Gradowski 2, Turyniewicz, Bujak, Ogorzelec, Piech 3. Trener Piotr Mieszkowski
Sędziowali: Krzysztof Jac (Tarnów), Marcin Wrona (Wierzchosławice).
Kary: Czuwaj - 18 min; Olimp - 10 min.