Piłka ręczna. Orlik Brzeg przegrał z Olimpem Grodków 22:33

Roman Baran
Mecz Orlika z Olimpem
Mecz Orlika z Olimpem Roman Baran
W derbach powiatu Grodków lepszy od Brzegu. Brzeżanie stawiali opór liderowi II ligi tylko w pierwszej połowie.
Derby w piłce ręcznej: Orlik Brzeg-Olimp Grodków.

Derby w piłce ręcznej: Orlik Brzeg-Olimp Grodków

Orlik Brzeg - Olimp Grodków 22:33 (12:16)

Orlik: Sobczyk, Waligóra - Betka 6, Stanoszek 5, Galar 4, Ignatowicz 4, Kołodziejczyk 1, Leroch 1, Pieńczewski 1, Daniel, Krawczyk, Łabowski, Mikoda, Włodek, Wełeszczuk. Trener Robert Karlikowski.

Olimp: Wolak, Stefaniszyn - Zych 9, Hytel 5, Ogorzelec 5, Górny 4, M.Kolanko 3, Sendra 3, Schabowicz 2, P.Biernat 1, Smoliński 1, T.Biernat, Dziurgot, S.Kolanko, Urban. Trener Piotr Mieszkowski.
Widzów: 250
Sędziowali: Jakub Gnyszka, Mateusz Stonoga (Ozimek)
Kary: Orlik 12 min, Olimp 12 min.

W pierwszej odsłonie Orlik był skuteczny w ataku pozycyjnym, który najczęściej kończyli golami Bartosz Galar i Konrad Betka. Brzeżanie równie dobrze bronili, a w bramce nieźle spisywał się Konrad Sobczyk i po 20 minutach gospodarze prowadzili 11:10.

Wtedy dobrą zmianę w bramce Olimpu dał Marcin Stefaniszyn, grodkowianie zaczęli też lepiej grać w defensywie, co zaowocowało kontratakami. Po jednym z nich i interwencji poza polem bramkowym czerwoną kartkę otrzymał Sobczyk.

Od tego momentu goście przejęli inicjatywę i już do końca meczu powiększali przewagę.

Świetną partię w barwach Olimpu zagrał Wojciech Zych, który pewnie wykańczał szybkie akcje i skutecznie egzekwował rzuty karne.