Piłkarska 3 liga. Unia Turza Śląska - Polonia Głubczyce 1-2

Jacek Lenartowicz był bohaterem zespołu z Głubczyc.
Jacek Lenartowicz był bohaterem zespołu z Głubczyc. Oliwer Kubus
W zaległym meczu kończącym rundę jesienną zawodnicy Polonii sprawili miłą niespodziankę.

W minioną środę poloniści wysoko wygrali 6-1 z Orłem Źlinice mecz 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski, a w weekend odrobili zaległości ligowe.

Zwyciężyli trzeci raz w sezonie, choć po pierwszej połowie niewiele na to wskazywało. Gospodarze prowadzili 1-0, a na do­datek naszej drużynie dopisało szczęście. Raz piłka odbiła się bowiem od poprzeczki, a raz z linii bramkowej wybijał ją Bartosz Sobczyński.

W drugiej połowie role się odwróciły, a bohaterem naszej drużyny był Jacek Lenartowicz. W 70. min w zamieszaniu po rzucie rożnym strzelając z bliska doprowadził do wyrównania. W 83. min dograł natomiast dokładnie z lewej strony do Szymona Greka, który uderzeniem z woleja z pięciu metrów pod poprzeczkę zdobył drugiego gola dla Polonii. Miejscowi starali się odpowiedzieć, ale nie byli w stanie, bo defensywa zespołu z Głubczyc stanęła na wysokości zadania.

Unia Turza Śląska - Polonia Głubczyce 1-2 (1-0)

1-0 Musiolik - 41., 1-1 Lenartowicz - 70., 1-2 Grek - 83.
Unia: Paś - Glenc, Szymiczek (44. Chlebik), Powała, Sztanenko - Gładkowski, Kuczok, Dariusz Pawlusiński, Okraszewski (78. Domin), Musiolik - Hanzel. Trener Józef Dankowski.
Polonia: Górecki - Sobczyński, Fedorowicz, Broniewicz, Lenartowicz - Hajduk (86. Bury), Czarnecki, Karwowski (60. Kobylnik), Grek (90. Materla), Jamuła (46. Zawadzki) - Bawoł. Trener Wojciech Lasota.
Sędziował Damian Sylwestrzak (Wrocław). Żółte kartki: Chlebik, Gładkowski - Czarnecki, Karwowski. Widzów 150.

Po rundzie jesiennej beniaminek z Głubczyc zajmuje ostatnie 18. miejsce. W 17 meczach zdobył dziewięć punktów. Przed nim są Unia Turza Śląska i Falubaz Zielona Góra. Obie te ekipy mają po 18 punktów. Zespoły spoza strefy spadkowej mają po 20 punktów.

Źródło: Press Focus/x-news