Piłkarski Puchar Polski. Były emocje, dogrywki i rzuty karne

Fragment meczu Śląsk Łubniany - Piotrówka.
Fragment meczu Śląsk Łubniany - Piotrówka. Marcin Sabat
W ćwierćfinału rywalizacji na poziomie wojewódzkim awansowały w głównej mierze zespoły wyżej notowane. Za niespodzianki można uznać wygrane Victorii Chróścice, KS-u Krasiejów, a przede wszystkim KS-u Sławięcice Kędzierzyn-Koźle.

Tak jak w Brzegu nie było niespodzianki i wicelider 3 ligi Odra Opole gładko rozprawiła się z kandydatem numer jeden do gry na tym szczeblu - Stalą Brzeg, tak i najmniejszych kłopotów z awansem nie miał inny 3-ligowiec - Ruch Zdzieszowice. Już w pierwszych 45 minutach zaaplikował on pięć bramek Piastowi Strzelce Opolskie. Dalej gra także Piotrówka, która po bezbarwnej pierwszej połowie wyeliminowała Śląsk Łubniany. Spotkanie było wyrównane, ale miejscowych stać było tylko na kontaktowego gola.

Dopiero w dogrywce bramki zobaczyli kibice w derbach gminy Ozimek, a ostatecznie po rzutach karnych zwyciężył raczej nieoczekiwanie KS Krasiejów. W pierwszej połowie inicjatywa należała do Małejpanwi, ale dobrze bronił Górecki. W drugiej części trwało przez fragment prawdziwe oblężenie jego bramki, ale Karabin, Pawlus i Franek nie zdołali go pokonać. Temu ostatniemu udało się to dopiero w dogrywce w 94. min, kiedy popisał się celną główką. Odpowiedział jednak niezawodny w ostatnim czasie Słupik. W karnych w piątej serii trafił Oblicki, a sztuka ta nie udała się Steinhofowi i KS awansował.

Jedenastki wykonywano też w Chróścicach, a Victoria pokonała 7-6 wyżej notowaną Pogoń Prudnik. Prawdziwe święto trwa w Sławięcicach, a po dwóch 4-ligowcach tamtejszy zespół „przeszedł” ekipę z Kolonowskich, która gra w klasie okręgowej. Awans ekipie z A klasy zapewnił Kupka, który zanotował hat tricka, a jego gole odwróciły losy meczu z 0-1 na 3-1. Z kolei A-klasowiec z Głuchołaz zaskoczył niedawnego 4-ligowca z Mechnic.

Samobójcze trafienie Jurczyka, przy którym duży udział miał rak dało z kolei awans Czarnym Otmuchów, którzy gościli w Rudnikach, gdzie roztrwonili dwubramkową zaliczkę.

Wyniki
Victoria Chróścice - Pogoń Prudnik 1-1 (1-1, 1-1) rzuty karne 7-6
1-0 Kołodziej - 19., 1-1 Kudryk 34. (karny)

Rudniki - Czarni Otmuchów 2-3 (1-2)
0-1 Wąchała- 4., 0-2 Hasiak - 33., 1-2 Czechowicz - 42. (karny), 2-2 Czechowicz - 71. (karny), 2-3 Jurczyk - 80. (samobójcza)

Piast Strzelce Opolskie - Ruch Zdzieszowice 0-5 (0-5)
0-1 Damrat - 11., 0-2 Czapliński - 19., 0-3 Kiliński - 26., 0-4 Czapliński - 32., 0-5 Kiliński - 36.

Śląsk Łubniany - Piotrówka 1-2 (0-0)
0-1 Mieszczak - 60., 0-2 Cieluch - 71., 1-2 Stręk - 86.

Sławięcice Kędzierzyn-Koźle - Unia Kolonowskie 3-2 (0-1)
0-1 Dandyk - 1., 1-1 Kupka - 52. (karny), 2-1 Kupka - 62., 3-1 Kupka 68., 3-2 Dandyk - 85.

Małapanew Ozimek - KS Krasiejów 1-1 (0-0, 0-0) rzuty karne 4-5
1-0 Franek - 94., 1-1 Słupik - 106.

GKS Głuchołazy - Mechnice 4-0 (2-0)
1-0 Drogosz - 2., 2-0 Luzecki 30., 3-0 Luzetzki - 54., 4-0 P. Grabiec - 65.