Piłkarze z Leśnicy nie awansowali do II ligi

Do II ligi awansowała Zawisza Bydgoszcz. W przyszłym sezonie LZS Leśnica zagra w III lidze śląsko-dąbrowskiej. fot. Sebastian Stemplewski
W rewanżowym meczu barażowym LZS Leśnica przegrał z Zawiszą Bydgoszcz 0-1.
LZS Leśnica ulegl Zawiszy Bydgoszcz 0-1. Do nowej II ligi awansowala ekipa z kujawsko-pomorskiego.

LZS Leśnica - Zawisza Bydgoszcz

LZS Leśnica - Zawisza Bydgoszcz 0-1 (0-0)
0-1 Babiarz - 72.

Leśnica: Barszcz - Bachor, Lisiński, Rams, Michoń - Dyczek (58. Franek), Mika, Chojnowski, Golec (80. Piwowar) - Kotysz (58. Sotor), Kowalczyk (75. Sobota). Trener Dariusz Kaniuka.

Zawisza: Kowalski - Suchecki, Tomczak, Łukaszewski, Kozłowski - Cuper (71. Januszewski), Sobolewski, Maziarz (80. Wiśniewski), Cielasiński (52. Barlik) - Bajera (52. Babiarz), Dah. Trener Piotr Tworek.

Sędziował Mirosław Górecki (Katowice). Żółte kartki: Bachor, Rams - Dah, Sobolewski, Cuper. Widzów 800.

Bydgoszczanie przyjechali na Opolszczyznę z zaliczką dwóch bramek z pierwszego meczu. Za nimi podążyła grupa prawie 500 kibiców, choć spotkanie teoretycznie mogła obejrzeć jedynie grupa 300 zaproszonych widzów. Takiego najazdu sympatyków z innego klubu w tym małym mieście jeszcze nie było.

W końcu wszyscy bydgoscy fani zza płotu lub zza bramki obejrzeli mecz i po jego zakończeniu mieli wielkie powody do radości.

Pierwsza połowa należała do zespołu z Leśnicy, ale podopieczni Dariusza Kaniuki nie mieli szczęścia pod bramką gości. Niecelnie strzelali: Michał Bachor, Kamil Kowalczyk i Grzegorz Chojnowski, choć po każdym z tych strzałów futbolówka mogła wpaść do siatki.

W drugiej połowie zespołem nieco lepszym byli bydgoszczanie, którzy udokumentowali to bramką zdobytą w 72. minucie. Jej autorem był Roger Babiarz.

- Jestem dumny z moich podopiecznych po tym meczu - mówił trener Kaniuka. - Jako reprezentant Opolszczyzny w barażach na pewno nie przynieśliśmy wstydu. Zabrakło trochę szczęścia. Gdybyśmy w pierwszej połowie wykorzystali którąś z dobrych okazji, w szeregi rywali pewnie wkradłoby się duże zdenerwowanie. Nie udało się i wypada pogratulować Zawiszy, która w tym dwumeczu była lepsza.

LZS Leśnica będzie w następnym sezonie grać więc w nowej III lidze śląsko-opolskiej. Oprócz niej z naszego regionu będą tam występować: Skalnik Gracze, Ruch Zdzieszowice, TOR Dobrzeń Wielki, Rajfel Krasiejów, Silesius Kotórz Mały i Victoria Chróścice. Stawkę uzupełni dziewięć zespołów z województwa śląskiego.