Piłkarze z Zespołu Szkół w Oleśnie halowymi mistrzami województwa

LO Olesno
Halowi mistrzowie Opolszczyzny - drużyna z ZS w Oleśnie
Halowi mistrzowie Opolszczyzny - drużyna z ZS w Oleśnie LO Olesno
Licealiści z Olesna wykorzystali atut własnego boiska i wygrali finał wojewódzki Licealiady w halowej piłce nożnej.

W hali Zespołu Szkół przy ul. Sądowej rozegrano finał wojewódzki halowej piłki nożnej szkół ponadgimnazjalnych.

Miejsce w finale wywalczyły po dwa zespoły z powiatów: oleskiego (Zespół Szkół w Oleśnie i Zespół Szkół Zawodowych w Oleśnie) i opolskiego (Zespoły Szkół z Niemodlina i Ozimka).

Świeżo upieczeni mistrzowie Opolszczyzny zaczęli turniej finałowy od porażki 1:4 z Niemodlinem. W drugim spotkaniu Zespół Szkół Zawodowych w Oleśnie 6:1 pokonał Zespół Szkół z Ozimka.

W drugiej rundzie spotkań oleska zawodówka ponownie osiągnęła hokejowy wynik 7:2 z Niemodlinem, a oleski ogólniak wygrał 3:1 z Ozimkiem.

Wydawało się, że ZSZ Olesno po dwóch efektownych zwycięstwach zostanie mistrzem , a Ozimek po dwóch porażkach będzie musiał zadowolić się IV miejscem.

Trzecia runda spotkań przyniosła jednak niespodzianki. W derbach Olesna ogólniak minimalnie wygrał z zawodówką 1:0 po bramce Szymona Niejadlika.

W ostatnim spotkaniu dopingowana przez oleskich licealistów drużyna z Ozimka 7 : 4 ZS z Niemodlina i tym samym mistrzowski tytuł przypadł Zespołowi Szkół z Olesna

Królem strzelców został Michał Bienias z ZSZ Olesno (6 bramek).

Końcowa tabela:

1. Zespół Szkół w Olesnie 6 pkt. bramki 5:5
2. Zespół Szkół Zawodowych Olesno 6, 13:4
3. Zespół Szkół Ozimek 3, 9:13
4. Zespół Szkól Niemodlin 3, 10:15

Skład mistrzowskiego zespołu z ZS Olesno: Jakub Górka, Szymon Kochański, Szymon Niejadlik, Oskar Galant, Grzegorz Lerche, Dawid Ludyga, Wojciech Górski, Piotr Polak, Mateusz Hałupka, Dawid Michalczyk, Paweł Kotyś, trener Krzysztof Galus.

Organizator finału wojewódzkiego był powiatowy koordynator sportu szkolnego Jan Chmielewski.