PKO BP, pekao

Redakcja
W PKO BP opłata za podstawowy rachunek Superkonto wzrośnie z 5,40 zł do 6,90 zł. Dodatkowo klient, który będzie chciał mieć dostęp do bankowości internetowej zapłaci o 2 zł więcej.

Razem opłata za prowadzenie konta wyniesie więc 8,90 zł. Opłata za wydanie lub wznowienie karty debetowej PKO Ekspres wzrośnie z 10 do 20 zł (za każdy 12 miesięczny okres ważności karty). Wzrośnie także prowizja za przedłużenie limitu kredytowego na kolejny rok z 1 proc., min. 20 zł do 1,8 proc., nie mniej niż 60 zł. Wyższe będą także opłaty za przelewy predefiniowane czy wypłatę gotówki z bankomatu za pomocą karty kredytowej. Za przelew w placówce klient zapłaci 5 zł, a nie 4, jak dotychczas.

Bank Pekao SA zmodyfikował linię dostępnych Eurokont i wprowadził 10 nowych rachunków. Przypomnijmy, dotychczas podstawowym rachunkiem w ofercie banku było Eurokonto. Miesięczny koszt prowadzenia tego konta wynosił 8,50 zł w pakiecie z kartą debetową. Obecnie zostało zastąpione Eurokontem Optymalnym. Koszt prowadzenia to 3,99 zł plus opłata za kartę w wysokości 4,98 zł. Razem 8,97 zł. Bank obniżył opłatę za przelewy zlecane przez system bankowości internetowej z 1 zł do 0,50 zł. Zamiast Eurokonta Plus pojawiły się dwa nowe rachunki Eurokonto Aktywne i Eurokonto Aktywne Plus. Stary rachunek kosztował 11,50 zł miesięcznie z kartą w cenie pakietu. Eurokonto Aktywne kosztuje 5,99 zł i 3,98 za kartę (razem 9,97 zł), a Eurokonto Aktywne Plus 9,99 zł i 2,98 zł za kartę (12,97 zł). Posiadacze Eurokonta Aktywnego otrzymali możliwość zlecania przelewów przez internet bez opłat. W każdym z kont klient może obniżyć opłatę za kartę do 1,99 zł pod warunkiem dokonania 4 transakcji bezgotówkowych.

Bank podwyższył opłaty za przelewy zlecane w oddziale - prowizja wzrosła z 4 do 4,99 zł. Nowa oferta może być więc droższa dla klientów, którzy sporadycznie płacą kartą i nie korzystają z elektronicznych kanałów dostępu do konta. Warto nadmienić, że na koniec 2008 r. bank prowadził blisko 3 mln rachunków osobistych, a ROR-y przez internet obsługiwało około 840 tys. osób.

 

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie