PlusLiga. Cuprum Lubin bez szans w starciu z PSG Stalą Nysa

Paweł Sładek
Nysianie pokazali klasę.
Nysianie pokazali klasę. Karina Trojok
Świetnie dysponowana PSG Stal Nysa bardzo pewnie pokonała Cuprum Lubin 3:0 w 2. kolejce PlusLigi.

Pogrom. Tak jednym słowem można opisać to, co działo się w premierowej odsłonie tego starcia. Pierwsze minuty były wprawdzie wyrównane, ale gra Cuprum po chwili się posypała. Nie można jednak powiedzieć, że nysianie zawdzięczają zwycięstwo gorszej dyspozycji swojego rywala. W zespole gości funkcjonowało wszystko, o czym świadczy sześć punktów zdobytych blokiem, tyle samo zagrywką. Od stanu 9:12 Stal rozpoczęła swoją „ucieczkę”, a przeciwnicy mogli jedynie mieć nadzieję, że ten set szybko się skończy. Tak rzeczywiście się stało.

W drugi set nysianie weszli z podobną werwą, a goście kontynuowali swoją nieporadność na parkiecie. Niemalże w mgnieniu oka na tablicy wyników widniał rezultat 10:2. Cuprum zdołał odrobić kilka punktów, ale po czasie wziętym na życzenie trenera Plińskiego, jego zespół zwiększył przewagę do sześciu „oczek”. Z czasem przewaga spadła do zaledwie dwóch, m.in. dzięki dwóm blokom Illi Kovalova, natomiast ostatecznie Stal i tak dowiozła prowadzenie do końca.

Nieco inaczej, choć z identycznym rezultatem, minęła trzecia partia. A ataku brylował Wassim Ben Tara, który zresztą został nagrodzony statuetką dla najlepszego zawodnika meczu. Zespół gospodarzy zagrał nieco skuteczniej, kończył więcej piłek, swoje dołożył również z pola serwisowego, ale w ogólnym rozrachunku nie miało to większego znaczenia. Przez chwilę wydawało się, że Kovalov pociągnie swój zespół, ale w czwartkowym starciu Stal była po prostu zbyt silna.

Cuprum Lubin - PSG Stal Nysa 0:3 (12:25, 20:25, 17:25)

Cuprum: Pająk, Kapica, Krage, M'Baye, Ferens, Berger, Szymura (libero) oraz Kowalow, Kubicki, Czerny oraz Sas (libero)
Stal: Zhukouski, Ben Tara, Zerba, Abramowicz, Kwasowski, Gierżot, Dębiec (libero)