PlusLiga. Ślepsk Malow Suwałki - PSG Stal Nysa 0:3

Michał Gierżot został wybrany graczem meczu.
Michał Gierżot został wybrany graczem meczu. Wiktor Gumiński
Wybornie drugą część fazy zasadniczej PlusLigi rozpoczęli siatkarze PSG Stali Nysa. W spotkaniu 16. kolejki PlusLigi wygrali na wyjeździe 3:0 ze Ślepskiem Malow Suwałki.

Tym samym nysanie już po raz drugi w tym sezonie zgarnęli komplet trzech punktów w konfrontacji ze Ślepskiem. Na inaugurację rozgrywek pokonali go bowiem u siebie 3:1.

Potyczka w Suwałkach od początku układała się po myśli Stali. To ona posiadała przewagę właściwie przez całego pierwszego seta. Sumiennie, krok po kroku, ją też powiększała, dzięki czemu pewnie zwyciężyła 25:18.

W drugiej partii również to goście dyktowali warunki rywalizacji. Nie byli co prawda w stanie wypracować sobie tak pokaźnej zaliczki jak w poprzedniego odsłonie, ale do końca utrzymali nerwy na wodzy i wygrali 25:23.

Potem zespół z Nysy musiał odeprzeć natarcie gospodarzy, którzy w połowie trzeciego seta prowadzili 12:9. Przyjezdni błyskawicznie wyrównali jednak na 12:12 i potem to oni już do ostatniego gwizdka rozdawali karty.

Kolejny znakomity występ w szeregach Stali zaliczył przyjmujący Michał Gierżot, wybrany graczem meczu. Zdobył łącznie 15 punktów, atakując ze skutecznością 62 procent (12/19) i nie dając się przy tym ani razu zablokować. Bardzo przyzwoicie radził sobie też w przyjęciu (19 odbiorów, 42 proc. pozytywnego/21 perfekcyjnego).

Ślepsk Malow Suwałki – PSG Stal Nysa 0:3 (18:25, 23:25, 21:25)
Ślepsk: Sanchez, Kujundzic (3 pkt), Sapiński (5), Filipiak (16), Halaba (9), Takvam (3), Czunkiewicz (libero) oraz Depowski (1), Magnuszewski, Buchowski (3).
Stal: Zhukouski (3), Kwasowski (13), Abramowicz (5), Ben Tara (14), Gierżot (15), Zerba (6), Dembiec (libero), Biniek (libero) oraz El Graoui, Miyaura (1), Szczurek.