Pływak z Pludrów zdobył dwa medale mistrzostw Polski

Marcel Guzy
Marcel Guzy archiwum prywatne
W Gliwicach i Gorzowie odbywały się mistrzostwa Polski juniorów w dwóch kategoriach wiekowych. Świetny występ zaliczył Marcel Guzy.

Zawodnik klubu Vega Dobrodzień na zawodach w Gliwicach do lat 16 (rocznik 2001) dwa razy stawał na najniższym stopniu podium w rywalizacji stylem klasycznym. Na 200 metrów miał czas 2.17,09 i do srebrnego medalu zabrakło mu 0,3 sek. Na 100 metrów miał już większą stratę do drugiego pływaka na mecie - prawie sekundę, a jego czas to 1.04,42. W finale płynął on jeszcze na 200 m stylem zmiennym i zajął 10. lokatę.

W Gliwicach wystartowały 443 osoby ze 131 klubów, a reprezentacja naszego regionu była 11-osobowa. W finałach oprócz Guzego płynęła też Anna Kempa (MMKS Kędzie­rzyn-Koźle), która była 9. na 200 m stylem klasycznym i 10. na 400 m stylem zmiennym.

W finałach B, a więc zajmując miejsca w drugiej dziesiątce znaleźli się: Natalia Kaczor i Paweł Smoliński (oboje Junior Kluczbork), Jacek Kościelak (Zryw Opole), Wiktoria Smętek (MMKS Kędzierzyn-Koźle) i Maja Śliwa (Hobby Sport Kietrz).

W Gorzowie natomiast rywalizowano w mistrzostwach kraju do lat 18 (roczniki 1999 i 2000). W zawodach wzięło udział 415 uczestników ze 119 klubów, a wśród nich siódemka z klubów Opolszczyzny.

Najlepsze piąte miejsce na 200m stylem grzbietowym wywalczyła Monika Skorupa (Vega Dobrodzień). Była ona też w finale na 200 m stylem zmiennym i w nim zajęła 8. pozycję. Na 5. miejscu w finale na 400 m stylem zmiennym finiszował również Mikołaj Kem­pa z MMKS-u Kędzierzyn-Koźle. W finałach B płynęli natomiast dwaj zawodnicy Zrywu Opole: Mateusz Szal i Mateusz Roman.