Pływanie. Aleksandra Tomala tuż za podium

W Szczecinie trwają główne Mistrzostwa Polski w pływaniu. Złoto zdobyła na 400 m zmiennym kędzierzynianka Paula Żukowska (Juvenia Wrocław), a z naszych najlepsza była Tomala.

Swój najlepszy wynik w tym roku Aleksandra Tomala (Zryw Opole) poprawiła dwa razy na dystansie 100 m motylkiem. Rano uzyskała 1.03,49 min co było czwartym wynikiem. Po południu popłynęła 1.03,11 i znów była czwarta, tym razem w finale. Wygrała w nim Anna Dowgiert (Ślask Wrocław) - 59,89 sek, przed Pauliną Nogaj (Wodnik Radom) - 1.00,99 min i Joanną Szczepaniak (Unia Oświęcim) - 1.01,83 min.

Tomala za chwilę miała finał na 50 m grzbietem i zajęła 9. lokatę, a Aleksandra Urbańczyk (AZS Łódź) i Alicja Tórz (Juvenia Wrocław) wypełniły minimum na MŚ w Kazaniu. W decydującej serii o medale była jeszcze Sproska, ale na 200 m stylem zmiennym zajęła ostatnią 10. lokatę.

Bardzo dobrze spisała się w eliminacjach na 50 m klasykiem 18-letnia Marta Greglak (Zryw Opole), która uzyskała ósmy wynik w stawce 60. pływaczek. W finale nie zdołała się poprawić i osiągnęła czas 33,71 sek, zajmując 8. lokatę. Tomala wywalczyła z kolei 9. lokatę na 100 m grzbietem, uzyskując rekord sezonu.
Swój start na 400 m stylem zmiennym na 15. pozycji zakończyła Magdalena Sproska (Zryw), a najlepsza i to zdecydowanie była Żukowska. Ostatecznie 14. miejsce, płynąc w finale B 200 m stylem dowolnym, zajęła Magdalena Niedźwiecka (MMKS Kędzierzyn-Koźle). 16. na 200 m klasycznym była Ewa Dymarek ze Zrywu.