Pływanie. Juniorzy Zrywu Opole bili rekordy

Michał Szyndler
Michał Szyndler Klubowe
W Zimowy Mistrzostwach Polski Juniorów 15-letnich Opolszczyznę reprezentowało czterech zawodników Zrywu Opole.

W pierwszym dniu w eliminacjach Mateusz Roman wywalczył dwa finały A, natomiast Michał Szyndler finał B. Ostatecznie Roman zakończył rywalizację na 8 miejscu na 50 m dowolnym oraz na 9. miejscu na 200 m grzbietem. Z kolei Szyndler wygrał na 100m motylkiem i z czasem poniżej 1 minuty zajął w klasyfikacji końcowej 11 miejsce. Wreszcie sztafeta 4 x 200 m dowolnym w składzie: Szyndler, Roman, Michał Lewandowski i Wojciech Wieczorek, była na 12 miejscu.

W drugim dniu nasi pływali tylko w finałach B. Roman 50 m grzbietem zakończył na 19 pozycji, natomiast na 400 m dowolnym na 15 miejscu. W wyjątkowo "ostrej" rywalizacji na dystansie 50 m motylkiem brał udział Szyndler, który pobił swój życiowy rekord, ale nie wszedł do "dwudziestki".

Mocny akcent na zakończenie tegorocznych Mistrzostw Polski stał się udziałem Szyndlera, który na 200 m motylkiem w eliminacjach zajął 4 miejsce i znalazł się tym samym w finale A, poprawiając swój czas z listy startowej o prawie 4 sekundy. Dobrze spisał się również Roman, który z rekordem życiowym znalazł się w "małym" finale.
W serii finałowej Szyndler na 200 m motylkiem zajął ostatecznie 5. miejsce i to najlepszy wynik uzyskany w zawodach przez naszych pływaków. Roman na 100 m grzbietem o dwie lokaty poprawił wynik z eliminacji, zajmując 18 miejsce. Nasza zmienna sztafeta 4 x 100m tym razem była 14. W punktacji klubowej Zryw zdobył łącznie 36 punktów, co dało 38 miejsce w stawce blisko 100 klubów.