Pływanie. Katarzyna Klimczyk i Dominika Trentkiewicz z UKS MOS Opole z medalami mistrzostw Polski

Katarzyna Klimczyk (w środku) i Dominika Trentkiewicz (druga od prawej) nie po raz pierwszy pokazały swój potencjał. Wiktor Gumiński
Katarzyna Klimczyk i Dominika Trentkiewicz bardzo dobrze wypadły w mistrzostwach Polski do lat 15, które były organizowane w Opolu. Wywalczyły one łącznie pięć medali - dwa złote oraz trzy srebrne.

O jeden krążek więcej zdobyła Trentkiewicz, która niezwykle udanie rywalizowała w stylu grzbietowym. Najlepiej poszło jej na dystansie 100 m, gdzie okazała się bezkonkurencyjna. Na 50 oraz 200 m sięgnęła po srebrny medal.

Klimczyk natomiast wiodła prym na najkrótszym z wymienionych dystansów, tyle że w stylu klasycznym (popularna „żabka”). Srebro wywalczyła z kolei na 100 m. Niewiele do podium zabrakło jej też na 200 m, ale ostatecznie finiszowała na 4. pozycji.

Ponadto UKS MOS reprezentowali jeszcze Martyna Skrętkowska, Mikołaj Adamek, Jakub Baranek i Cezary Górowski, a z MMKS-u Kędzierzyn-Koźle startował Marcin Wręczycki.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani