Pływanie. Matylda Roman dwa razy na podium mistrzostw Polski

Matylda Roman ze swoim trenerem Tomaszem Górskim.
Za nami zimowe mistrzostwa Polski na krótkim basenie wśród juniorów do lat 14 i 15. Dorobek naszych reprezentantów to dwa srebrne medale.

Oba zdobyła Matylda Roman (Zryw Opole) w rywalizacji 15-latków (rocznik 2002), która odbyła się w Ostrowcu. Wzięło w niej udział 592 zawodników ze 140 klubów.

Roman była druga na 200 m stylem grzbietowym i 400 m stylem dowolnym. Na każdym z tych dystansów przegrywała dość znacznie z zawodniczkami Moreny Gdańsk. W stylu grzbietowym przypłynęła na metę o ponad trzy sekundy za Zuzan­ną Herasimowicz , a w stylu dowolnym przegrała z Klaudią Skibiak o ponad dwie sekundy. Nad kolejnymi rywalkami opolanka miała też jednak wyraźną przewagę. Dwa medale to wielki sukces zawodniczki Zrywu.

Startowała ona jeszcze w trzech innych konkurencjach i w każdej dotarła do finału. Na 100 m stylem dowolnym zajęła ona 5. miejsce, na 50 m stylem grzbietowym była 7., a na 100 m grzbietem - 9. Występem w Ostrowcu potwierdziła, że należy do ścisłej krajowej czołówki w swoim roczniku.

W finale oprócz Roman płynął też Kacper Mistrzak (Hobby Sport Kietrz), który zajął 8. lokatę na 100 m stylem grzbietowym.

Młodszy rocznik (2003) miał mistrzostwa 14-latków w Lublinie. Tam startowała rekordowa liczba 680 zawodników ze 156 klubów z całej Polski. Z naszych reprezentantów w finałach płynęli tylko zawodnicy Zrywu. Jakub Szymczykowski zajął 8. miejsce na dystansie 200 m stylem motylkowym, a Patryk Podgórski był 9. na 50 m stylem grzbietowym.

ZOBACZ: SENIORKA Z OPOLA ZE SPORTOWĄ PASJĄ