Pływanie. Reprezentanci UKS-u MOS-u Opole i Vegi Dobrodzień z medalami na mistrzostwach Polski juniorów

Marta Rakowska
Marta Rakowska materiały klubowe Vegi Dobrodzień
Przedstawiciele UKS-u MOS-u Opole oraz Vegi Dobrodzień stawali na podium podczas zimowych mistrzostw Polski juniorów.

Dwoje reprezentantów UKS-u MOS-u Opole, Julia Jaśkowska i Kacper Wasztyl, zdobyło srebrne medale na zimowych mistrzostwach Polski juniorów do lat 14, rozgrywanych w Olsztynie. Jaśkowska, na co dzień uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, sięgnęła po srebro na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym (czas 2.18.74.), a Wasztyl uczynił to na 200 metrów stylem klasycznym (2.20.71). Oboje to podopieczni trenera Jacka Ptasznika.

Również srebrny krążek, tyle że na zimowych mistrzostwach Polski do lat 16 w Gorzowie Wielkopolskim, wywalczyła przedstawicielka Vegi Dobrodzień Marta Rakowska. Zawodniczka prowadzona przez Olega Pyroga zajęła 2. miejsce w wyścigu na 200 m stylem motylkowym (2.18.43).