PMWSZ w Opolu uruchamia nowe kierunki

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Studenci położnictwa I roku niedawno uczestniczyli w uroczystości „czepkowania”. Ich starsi koledzy już od października będą mogli kontynuować naukę na tym kierunku.
Studenci położnictwa I roku niedawno uczestniczyli w uroczystości „czepkowania”. Ich starsi koledzy już od października będą mogli kontynuować naukę na tym kierunku. Fot. krzysztof Swiderski
Licencjat z dietetyki i magisterium z położnictwa można uzyskać w PMWSZ. Już trwa nabór. Na razie rejestrować mogą się maturzyści z minionych lat.

Sześćdziesiąt osób na studiach stacjonarne i tyle samo na niestacjonarne planuje przyjąć Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu na kierunku dietetyka, uruchamianym na uczelni po raz pierwszy od nowego roku akademickiego.

- Będziemy kształcić specjalistów dietetyki klinicznej, zajmujących się żywieniem osób chorych czy starszych z deficytami, ale także dietetyków pracujących z ludźmi zdrowymi, w tymi takimi o specjalnych potrzebach, na przykład sportowcach - wymienia dr Krystyna Brzozowska, prorektor PMWSZ w Opolu.

Studenci tego kierunku będą mogli po zdobyciu dyplomu pracować w placówkach medycznych i wychowawczych, żywienia zbiorowego, klubach sportowych, ale też prowadzić własną działalność gospodarczą. Studia mają ich przygotować także do tego.

- Zapraszamy osoby tuż po maturze, ale także takie, które chcą zdobyć nowe kompetencje, między innymi studentów, czy absolwentów biotechnologii, pedagogiki, wychowania fizycznego. To także szansa na zdobycie dwóch dyplomów dla studiujących u nas na innych kierunkach - dodaje prorektor Brzozowska.

Drugi nowy kierunek, jaki zostanie uruchomiony od października w PMWSZ w Opolu, to studia magisterskie z położnictwa.

- Planujemy przyjąć po 28 osób na studia stacjonarne i niestacjonarne - mówi mgr Danuta Żurawicka, dyrektor Instytutu Położnictwa. - Liczymy, że część z nich będą to absolwenci studiów pierwszego stopnia z naszej uczelni, których powinno być 31.

Przez dwa lata nauki na drugim poziomie studenci będą mieli ponad 1500 godzin, z czego aż 700 praktycznych. - I nie będzie to powtórka ze studiów licencjackich - zastrzega dyrektor Żurawicka.

Nabór na stronie internetowej uczelni już się rozpoczął, na razie aplikować mogą osoby, które zdały matury w poprzednich latach - warunkiem rejestracji w systemie jest podanie wyników z matur.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska