Po pierwsze BEZPIECZEŃSTWO

Materiał informacyjny PZU Odział w Opolu
Czy w czasach pandemii sami mamy wpływ na nasze bezpieczeństwo? O tym w rozmowie z Panią Martą Świerk z Oddziału PZU w Opolu.

W dzisiejszych czasach znaczonych pandemią koronawirusa powszechne jest poczucie zagrożenia. Boimy się o siebie i swych bliskich, o to czy zachorujemy, czy stracimy pracę, firmę, którą często budowaliśmy od lat. Lęków jest aż nadto. Nie pomaga niestety niestabilna sytuacja w naszej publicznej służbie zdrowia.

Tak jak Pani zauważyła, głównie obawiamy się zachorowania na Covid, ale ogromną bolączką jest też bardzo ograniczony i utrudniony dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu oraz lekarzy specjalistów. Niestety pandemia nie powstrzymała innych chorób, ludzie nadal chorują na raka, cukrzycę, coraz poważniejsza część społeczeństwa skarży się na problemy psychiczne związane z depresją, wykluczeniem społecznym wynikającym z przedłużającego się braku normalnych kontaktów społecznych. Umówienie się na pilną wizytę z lekarzem specjalistą dowolnej dziedziny graniczy niemal z cudem, a proponowane w ramach NFZ terminy są niejednokrotnie bardzo odległe. To nie sprzyja poczuciu naszego bezpieczeństwa.

Pozostają wizyty w prywatnych gabinetach lub ubezpieczenia medyczne, które niektórzy pracodawcy zapewniają swoim pracownikom. Są to jednak rozwiązania niedostępne dla wielu z nas.

To prawa. Jedna wizyta u lekarza specjalisty to koszt min. 100 – 150 zł. A najczęściej na jednej wizycie się nie kończy. Nie zgodzę się natomiast z tezą, by ubezpieczenia medyczne, w ramach których pacjent ma szybki dostęp do usług medycznych, traktować jako luksus tylko dla wybranych.

Co Pani ma na myśli?

Dziś wiele firm, w tym też z branży ubezpieczeń, oferuje zarówno pracodawcom jak i osobom indywidualnym, pakiety zdrowotne. Posiadając taki pakiet zapewniamy sobie komfort szybkiego dostępu do badań diagnostycznych, lekarzy specjalistów bez czekania w kolejkach i wtedy, kiedy ich potrzebujemy, a nie za miesiąc, dwa czy pół roku.

Czy takim pakietem mogę objąć całą rodzinę?

Tak, w przypadku pakietów rodzinnych również małżonkowie, partnerzy czy dzieci będą mogli szybko i sprawnie umówić się na wizytę u specjalisty czy np. badanie USG. Dobrze dobrany pakiet zapewni nam i naszym bliskim poczucie bezpieczeństwa związanego z szybkim dostępem do niemal wszystkich usług medycznych, pozwoli nam też zaoszczędzić, bo w pakietach ujęte są zniżki, a biorąc pod uwagę kilka wizyt w miesiącu cena abonamentu jest nieporównywalnie niższa niż poniesiony przez nas koszt prywatnych wizyt.

W jaki sposób mogę umówić siebie lub męża na wizytę?

Naszym klientom udostępniamy całodobową infolinię oraz dostęp on-line. Aplikacja jest niezwykle intuicyjna, dzięki czemu bez problemu ustali Pani dogodny dla siebie lub męża termin do wybranego lekarza lub potrzebnego badania. W przypadku problemów klient może skontaktować się również z dedykowanym dla niego doradcą. Zarówno ja jak i mój zespół staramy się otaczać klientów swą radą i pomocą. Może to zabrzmi pompatycznie, ale naszą pracę traktujemy po części jako misję, przez co mocno wczuwamy się w potrzeby i oczekiwania osób, które nam zaufały.

Górnolotne słowa, chyba słyszałam je już z ust innych sprzedawców.

Być może. Ja jednak z pespektywy mojego ponad 10-letniego doświadczenia w branży ubezpieczeń podchodzę do relacji z klientem bardzo poważnie i odpowiedzialnie. Sprzedać produkt to nie wszystko. By mieć poczucie satysfakcji z pracy, niezbędne jest w moim przypadku zaangażowanie w sprawy klienta, zapewnienie go o pełnej gotowości pomocy w sytuacjach nagłych, nieprzewidzianych.
Jestem z klientem nie tylko, gdy dobieram produkt pod jego potrzeby, ale również w przypadku zgłoszenia szkody czy zaistnienia nagłej konieczności. Tego uczę i wymagam nie tylko od siebie, ale i od mojego zespołu.

Wszystko to brzmi pięknie. Dlaczego więc Polacy w tak małym stopniu – choć powoli się to zmienia – korzystają z pakietów medycznych oferowanych przez firmy komercyjne, jak np. PZU?

Z mojego doświadczenia wynika, że większość podchodzi do prywatnych pakietów zdrowotnych jak do towaru luksusowego, na który na pewno ich nie stać. Wtedy pytam: Czy stać Cię na utratę zdrowia w wyniku zbyt późnej diagnozy lekarskiej? Czy stać Cię na wizyty w prywatnych gabinetach lekarskich? Czy stać Cię na utratę pracy w wyniku utraty zdrowia? Ile kosztuje niepewność i brak poczucia bezpieczeństwa? Ile kosztuje troska o zdrowie Twych dzieci? I jeszcze jedno pytanie: ile wynosi Twoja składka na obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne i co z tego masz?
W tym kontekście pakiet opieki medycznej jest naprawdę świetnym rozwiązaniem.
Składka może być opłacana miesięcznie, kwartalnie lub rocznie, do wyboru pakiety o różnych zakresach dostępu do usług medycznych - zawsze dobór pakietu poprzedzamy gruntowną analizą potrzeb klienta i jego rodziny. Dzisiaj klient może załatwić wszystko zdalnie lub osobiście, z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa oraz w miłej atmosferze przy filiżance dobrej kawy lub herbaty. Zapraszam do Oddziału PZU przy Ozimskiej 5 w Opolu.

Czemu miałabym wybrać ofertę PZU?

Uświadomienie sobie korzyści wynikających z prywatnego pakietu medycznego jest krokiem w przód, zwłaszcza w dobie pandemii przy znacząco ograniczonych możliwościach publicznej służby zdrowia.
To, którą firmę klient wybierze, jest sprawą wtórną. Naszym klientom gwarantujemy najwyższej jakości produkt dobrany do ich potrzeb, szeroki zakres usług medycznych i pełne zaangażowanie doradcy, który staje się opiekunem klienta w każdej sytuacji – związanej oczywiście z polisą. Doradca chętnie zaproponuje również ciekawe rozwiązania wykraczające poza pakiet medyczny - obejmujące zakres ubezpieczeń życiowych czy majątkowych.
PZU nie muszę tu specjalnie przedstawiać; to firma odpowiedzialna społecznie z niesamowitymi ludźmi „na pokładzie”, którzy każdego dnia niosą pomoc milionom Polaków. W ramach Opieki Medycznej PZU Zdrowie do dyspozycji naszych klientów oddajemy blisko 2 200 placówek medycznych, w tym ponad 130 placówek własnych PZU Zdrowie. Jesteśmy już w prawie 600 miastach, a nasza sieć stale się powiększa, dzięki czemu komfort i poczucie bezpieczeństwa wśród klientów wzrasta.

Dziękuję za rozmowę

W ramach Opieki Medycznej PZU Zdrowie otrzymujesz:

• wizyty u wykwalifikowanych specjalistów bez limitów i skierowań,
• szeroki zakres badań laboratoryjnych i diagnostycznych
• wizyty domowe i rehabilitacja,
• dostęp do lekarza rodzinnego, internisty i pediatry w ciągu 24h, a do pozostałych specjalizacji w ciągu 5 dni roboczych zarówno w placówkach własnych jak i współpracujących,
• możliwość objęcia abonamentem bliskich w ramach pakietów.

W ramach opieki medycznej zapewniamy również dostęp do Telekonsultacji z lekarzami specjalistami bez wychodzenia z domu. Telekonsultacje odbywają się w formie rozmowy telefonicznej lub czatu przez 7 dni w tygodniu.

Podczas rozmowy z lekarzem możesz zamówić skierowania na potrzebne Ci badania, skonsultować wyniki już wykonanych badań oraz otrzymać receptę na leki w formie elektronicznej do pobrania z aplikacji a także otrzymać e-zwolnienie.

PZU Oddział w Opolu, ul. Ozimska 5
Tel. 793 600 843
https://opole.oddzialpzu.pl/

Dodaj ogłoszenie