Pociąg z Brzegu do Nysy kończy bieg

Jarosław Staśkiewicz <a href="mailto: [email protected] ">[email protected] </a> 077 44 43 425
Kolej. Od 1 kwietnia na Opolszczyźnie ubędzie osiem kursów - zapowiedziały władze PKP.

Ważne

Ważne

PKP ogłosiło, że 1 kwietnia przestaną kursować wszystkie pociągi na trasie Brzeg-Nysa - Brzeg, a także dwa inne pociągi: z Zawadzkiego (wyjazd o godz. 17.45) do Opola (przyjazd 18.40) oraz z Opola (wyjazd 21.17) do Zawadzkiego (przyjazd 22.07).

Będzie drożej i dłużej - wzdychali w piątek pasażerowie, czytając porozlepiane na dworcach ogłoszenia o likwidacji połączeń między Brzegiem a Nysą.
- Jestem z Namysłowa i dojeżdżam tym pociągiem na uczelnię do Nysy - mówiła Patrycja Glińska. - To fatalna wiadomość, bo teraz będą musiała jeździć przez Opole - to wyjdzie o 1,5 godziny dłużej i dwa razy drożej.
O likwidacji zdecydowały władze spółki PKP Przewozy Regionalne, które nie mogą się dogadać z urzędem marszałkowskim w sprawie dotacji do nierentownych połączeń.

Kolej chciałaby dostać w tym roku 35 mln złotych, urząd oferuje 19 mln. - I tak dołożyliśmy do początkowej oferty 3 miliony - przypomina marszałek Grzegorz Kubat. - Absolutnie nie zgodzimy się na to, żeby ktoś z Warszawy według własnego widzimisię decydował, które połączenia likwidować. Teraz PKP oblicza przychody z poszczególnych linii na zasadzie rachunku prawdopodobieństwa. Dlatego umówiliśmy się, że do końca marca przedstawi realne wyliczenia i wtedy będziemy rozmawiać.
- To są połączenia, które przynoszą najwięcej strat i nie wybraliśmy ich przypadkowo - tłumaczy Łukasz Kurpiewski, rzecznik PKP PR. - Możemy oczywiście czekać kolejne miesiące, aż urząd podpisze z nami umowę o dofinansowaniu. Ale wtedy nasze straty będą coraz większe.
- Będziemy interweniowali i likwidacja nie jest przesądzona - zapewnia Kubat.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska