Pocztowiec Roku - głosowanie zakończone! Zobacz laureatów

AG
Trwa plebiscyt Pocztowiec Roku. Czytelnicy "Nowej Trybuny Opolskiej" wybierają Listonosza Roku oraz Najbardziej Przyjazny Klientom Urząd Pocztowy na Opolszczyźnie. Na laureatów czekają statuetki, dyplomy i nagrody. Zakończyło się głosowanie powiatowe w kategorii Listonosz Roku - głosowanie finałowe rozpoczęło się 25 września i potrwa do 6 października do godz. 21.00

Z grona listonoszy i placówek pocztowych zgłoszonych z całej Opolszczyzny przez Pocztę Polską nasi Czytelnicy wybiorą tych, którzy ich zdaniem są najlepszymi, najbardziej przyjaznymi, których cenią i darzą zaufaniem. Listonosze i placówki będą walczyć o tytuł "Listonosza Roku 2017" lub "Przyjaznej Placówki Pocztowej Roku 2017".

**Kliknij w wybraną kategorię i zobacz aktualne wyniki głosowania w etapie wojewódzkim:

Listonosz Roku 2017 - głosowanie finałowe**

PRZYJAZNA PLACÓWKA POCZTOWA 2017

Głosowanie powiatowe na Listonosza Roku zakończone - zobacz wyniki glosowania powiatowego:
Wybierz powiat i kliknij w niego aby zobaczyć wyniki głosowania:

Miasto Opole | pow. brzeski | pow. głubczycki | pow. kędzierzyńsko-kozielski | pow. kluczborski | pow. krapkowicki | pow. namysłowski | pow. nyski | pow. oleski | pow. opolski | pow. prudnicki | pow. strzelecki

Głosowanie na "Listonosza Roku" jest podzielone na dwa etapy.

Pierwszy etap powiatowy rozpoczął się 4 września i zakończył się 22 września o godzinie 21:00.
W każdym z głosowań prowadzonych odrębnie w każdym z powiatów województwa opolskiego trzech kandydatów, którzy uzyskali największą liczbę głosów, uzyska awans do drugiego, wojewódzkiego etapu Plebiscytu. Kandydaci zachowają głosy zdobyte w pierwszym, powiatowym etapie plebiscytu.
Etap wojewódzki rozpocznie się 25 września, a zakończy 6 października o godz. 21:00.

Głosowanie na "Przyjazną Placówkę Pocztową Roku" jest prowadzone w jednym etapie Wojewódzkim i będzie trwało od 4 września do 6 października 2017 do godz. 21.00.

WAŻNE INFORMACJE DLA KANDYDATÓW - kliknij, przeczytaj i pobierz materiały

WAŻNE TERMINY
► Plebiscyt SMS-owy prowadzony jest w dwóch kategoriach: Listonosz Roku 2017 oraz Przyjazna Placówka Pocztowa Roku.
► Głosowanie w kategorii Listonosz Roku w etapie powiatowym rozpoczęło się 4 września a zakończyło się 22 września 2017 r. o godz. 21:00.. Trzech listonoszy z każdego powiatu, które uzyskają największą ilość głosów w etapie powiatowym awansuje do etapu wojewódzkiego, który rozpocznie się 25 września i potrwa do 6 października do godz. 21:00.
► Głosowanie na Przyjazną Placówkę pocztową jest jednoetapowe i trwa od 04.09 do 06.10.2017 do godz. 21.00
► Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody o których można przeczytać poniżej.
► Partnerem akcji jest Poczta Polska S.A Oddział w Opolu, w którym odbędzie się uroczyste wręczenie nagród i tytułów dnia 18.10.2017.

WAŻNA ROLA LISTONOSZA
Listonosze to zawód podwyższonego ryzyka, ale również i ogromnego zaufania społecznego - oni dostarczają nam niezmiennie od lat listy i życzenia świąteczne i przesyłki pocztowe. Cenimy ich pracę, darzymy zaufaniem i sympatią. Dlatego na łamach drukowanego wydania gazety i w serwisie internetowym będziemy prezentować sylwetki Waszych listonoszy, przedstawiać co w ich pracy jest trudne a co daje największą satysfakcję. To wy głosami będziecie wybierać listonoszy powiatu, którzy będą go reprezentować w wojewódzkim finale.
O tym, kto otrzyma tytuł, zdecydują ci, którzy najlepiej znają swoich listonoszy – mieszkańcy Opolszczyźny, nasi Czytelnicy.

PRZYJAZNA PLACÓWKA POCZTOWA
Każdy z nas co jakiś czas musi udać się na pocztę, aby nadać list, przesyłkę czy opłacić rachunki - wskażcie te, gdzie obsługa jest najbardziej przyjazna, kolejki najszybciej się kończą i chętnie do nich się wraca - nagrodzimy te placówki specjalnymi prezentacjami redakcyjnymi.

NAGRODY CZEKAJĄ
Po zakończeniu głosowania 18 października odbędzie się uroczyste wręczenie mnagród i tytułów w ramach dnia Pocztowca w siedzibie Poczty Polskiej w Opolu. Zostaną na nią zaproszeni laureaci pierwszych miejsc z każdego powiatu oraz przedstawiciele 3 pierwszych placówek pocztowych. Listonosze, którzy zdobędą najwięcej głosów, otrzymają dyplomy z tytułami Listonoszy Powiatu.
Na zwycięzców wojewódzkiego finału naszej akcji będą czekać nie tylko dyplomy, ale także statuetki i cenne nagrody.

WYJAZDY DLA LISTONOSZY ROKU
Listonosz Roku zdobędzie dwuosobowy wyjazd w Beskid Żywiecki, prezentację redakcyjną w specjalnym dodatku Nowej Trybuny Opolskiej oraz statuetkę zaprojektowaną przez Andrzeja Czyczyłę.

Listonosz, który uplasuje się na drugim miejscu w etapie wojewódzkim spędzi jeden dzień z osobą towarzyszącą na Tropikalnej Wyspie pod Berlinem. Otrzyma również prezentację redakcyjną w specjalnym dodatku Nowej Trybuny Opolskiej oraz dyplom

Laureat trzeciego miejsca otrzyma podwójny, całodzienny bilet wstępu do parku Termy Uniejów, prezentację redakcyjną w specjalnym dodatku Nowej Trybuny Opolskiej i dyplom

Słowo od Elżbiety Lipińskiej, Dyrektor Regionu Sieci w Opolu

Listonosz to wyjątkowy zawód. Ta wyjątkowość to misja społeczna, jaką pełni w obsługiwanym przez siebie rejonie, która wymaga właściwej postawy, zachowania i ogromnego zaangażowania.
Mogłoby się wydawać, że efekt globalizacji i elektronizacji życia codziennego spowoduje marginalizację tego zawodu. Tak się jednak nie dzieje. W wielu miejscowościach naszego regionu listonosz należy do grona ludzi lubianych i szanowanych, jako ktoś ważny, kto niesie oprócz listów i paczek również dobre słowo, kto jest życzliwy, z kim można porozmawiać, czasem opowiedzieć o swoich troskach i radościach.
Listonosz wykonując swoją pracę doręcza listy, paczki i przekazy. To jego główne zadania, ale nie jedyne. Klienci mogą z jego pomocą nie tylko nadać list czy paczkę bez konieczności odwiedzania placówki pocztowej, ale również mogą nabyć prasę, doładowanie do telefonu czy też skorzystać z szerokiej gamy produktów bankowo - ubezpieczeniowych dostępnych w ofercie Poczty Polskiej S.A.
Na przestrzeni ostatnich lat charakter pracy listonosza ulegał zmianie. Dodatkowo dziś wyposażony jest w tablet do kwitowania odbioru przesyłek urzędowych, a w niedalekiej przyszłości zwiększy się zakres usług świadczonych za pomocą tego urządzenia.
Doceniamy codzienny trud naszych listonoszy i ich zaangażowanie w realizację obowiązków służbowych. Trudno wyobrazić sobie Pocztę Polską bez takich emisariuszy jak listonosze.

REGULAMIN PLEBISCYTU
Informacje o akcji – tel. 512 106 578, plebiscyt@nto.pl

Wideo