Pod skrzydłami Akademickiego Biura Przedsiębiorczości w Nysie rosną biznesmeni

Redakcja
Elektroniczne ucho było pierwszym projektem Jakuba Łosia (pierwszy z lewej) dla koła naukowego PWSZ w Nysie. Zaangażował się mocno, a efektem obok prototypu są kolejne zamówienia i własna działalność pod skrzydłami inkubatora.
Elektroniczne ucho było pierwszym projektem Jakuba Łosia (pierwszy z lewej) dla koła naukowego PWSZ w Nysie. Zaangażował się mocno, a efektem obok prototypu są kolejne zamówienia i własna działalność pod skrzydłami inkubatora. PWSZ w Nysie
Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości miał już pod skrzydłami siedem firm. Jest tu projektantka mody, twórca elektronicznego ucha i nyskiego portalu miejskiego.

Jesteśmy dumni i zadowoleni, że coraz więcej studentów i absolwentów decyduje się na rozkręcenie własnego biznesu. Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości pomaga im w tym pierwszym okresie, udziela lokum i służy poradami. Dopóki młodzi ludzie nie staną na własne nogi i nie wyjdą na wolny rynek - mówi Bartłomiej Kozak z Biura Karier w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie.

W grudniu inkubator zarejestrował już siódmą z kolei firmę. Tym razem jej założycielem jest absolwent zarządzania i inżynierii produkcji nyskiej PWSZ, Mateusz Kokoszka.

- Mateusz jest twórcą strony portal.nysa.pl, który ma świadczyć usługi reklamowe, marketingowe. Robi też stronę internetową przedstawiającą wiadomości z regionu - tłumaczy Bartłomiej Kozak.
Ale nie tylko Kokoszka jest na etapie rozkręcania własnego biznesu. Robi to również Jakub Łoś, który jest jeszcze studentem (również zarządzania), a przy tym projektantem i wykonawcą technicznej nowinki - elektronicznego ucha, którego prototyp zamontowany został niedawno w jednej z nyskich szkół podstawowych.

- Jakub postanowił swój pomysł przekuć na konkrety, czyli po prostu zarobić na tym pieniądze. Ma już nawet kilka pierwszych zleceń dla podstawówek - dodaje Kozak.

Kolejnym, jeszcze „ciepłym” startupem jest firma odzieżowa założona przez absolwentkę nyskiej uczelni, Kingę Duraj. To firma FORMIDA, która specjalizuje się w szyciu odzieży na miarę, na indywidualne zamówienie klientek.

- Kinga wychodzi naprzeciw klientkom znudzonym powtarzalnością ubrań we wszechobecnych sieciówkach. Stawia duży nacisk na rodzaj używanych tkanin, a także na wykonanie z zachowaniem dbałości o jak najlepsze wykończenie - opowiada pan Bartłomiej.

Pracownicy AIP przypominają, że wszyscy zainteresowani założeniem swojej własnej działalności gospodarczej mogą zgłaszać się do Regionalnego Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych, ul. Obrońców Tobruku 5 (budynek C) pokój 105.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska