Podium Teklińskiego i medal Złotowicza

Archiwum
Kolarze Ziemi Opolskiej i Stobrawy Kluczbork startowali z powodzeniem w dwóch wyścigach.

Po zakończeniu rywalizacji w wyścigu Bałtyk-Karkonosze kolarze Ziemi Brzeskiej pojechali do Błechatowa, gdzie stanęli na starcie ogólnopolskiego wyścigu o "Wielką Nagrodę Bełchatowa". Zawodnicy rywalizowali na 144 kilometrowej trasie, składającą się rund. Na metę samotnie przyjechał Artur Detko (Mexller), a 10 sekund po nim zameldował się jego kolega z drużyny Mariusz Witecki. Kolejne pięć sekund później przyjechała 3-osobowa grupka, którą przeprowadził Adrian Tekliński. Kolejne grupki traciły znacznie więcej, a jako 12. dojechał brzeżanin Mateusz Nowaczek. Zajął on jednak drugie miejsce w klasyfikacji na najaktywniejszego kolarza.

Kolega klubowy obu naszych zawodników Sławomir Janiszewski okazał się z kolei najlepszym z Opolan w trzyetapowym Memoriale im. Józefa Tropaczyńskiego. Rywalizowali w nim juniorzy, a Janiszewski zajął 23. pozycję. Z kolei 25. był Patryk Złotowicz ze Stobrawy Kluczbork, który wygrał klasyfikację górską oraz zajął 6. lokatę wśród najaktywniejszych i 9. w punktowej.
Memoriał był jednocześnie Mistrzostwami Polski Zrzeszenia LZS, w których jechało siedmiu opolskich kolarzy. W jeździe indywidualnej na czas wicemistrzowski tytuł wywalczył Złotowicz, który o 15. sekund przegrał z Dawidem Adamczykiem (Krakus Czaja) i o ledwie 0,1 sekundy wyprzedził Damiana Sławka (POM Strzelce Krajeńskie). W wyścigu ze startu wspólnego najlepiej spisał się ósmy na mecie Janiszewski.