Podnoszenie ciężarów. Opolanie zdobyli pięć medali młodzieżowych mistrzostw Polski

Roman Kliś
Nasi sztangiści przywieźli z Hrubieszowa pięć medali. Cztery złote wywalczyli zaodnicy Budowlanych Opole.

W Hrubieszowie odbyły się młodzieżowe mistrzostwa Polski do lat 23. Wystąpiło w nich pięciu zawodników z Opola i wszyscy stanęli na podium. Budowlani mieli czterech sztangistów i wszyscy zdobyli złote medale.

Tomasz Rosoł triumfował w wadze do 69 kg z wynikiem w dwuboju 269 kg, Roman Kliś był najlepszy w wadze do 77 kg z wynikiem 310 kg.

Wśród sztangistów w wadze do 105 kg wygrał Kornel Czekiel (382 kg), a w kategorii +105 kg zwyciężył Daniel Dołęga (364 kg). Natomiast Wojciech Flora z MOS-u Opole wywalczył srebrny medal w wadze do 56 kg. W dwuboju uzyskał on 180 kg.