Podnoszenie ciężarów. Paweł Koszałka zajął 5. miejsce w mistrzostwach świata juniorów!

Paweł Koszałka
Paweł Koszałka fot. Archiwum
W Sofii zakończyły się mistrzostwa świata juniorów do lat 20. Startował w nich jeden zawodnik Budowlanych Opole - Paweł Koszałka

Nasz sztangista zaliczył udany występ zajmując 5. miejsce w kategorii do 105 kg. Koszałka w dwuboju osiągnął wynik 350 kg (157+193).

Wygrał Łotysz Arturs Plesnieks - 385 kg (170+215). Od podium opolanina dzieliło pięć kilogramów, a od 4. lokaty tylko kilogram.

Dorobek reprezentacji Polski w stolicy Bułgarii to jeden srebrny medal. Wywalczył go Tomasz Zieliński w wadze do 94 kg.

Zawodnik Tarpana Mrocza w dwuboju miał wynik 370 kg (165+205) i przegrał jedynie z Litwinem Aurimasem Didzbalisem, który podniósł 375 kg (169+206).