Podnoszenie ciężarów. W Spale odbyły się mistrzostwa Polski młodzieżowców

Łukasz Krawczyk miał apetyt na złoto, ale musiał się zadowolić srebrnym krążkiem. Sławomir Jakubowski
W mistrzostwach kraju najlepszych sztangistów do lat 23 wystąpiło czterech zawodników z Opola. Połowa wróciła z imprezy z medalami.

Faworytem do jego zdobycia był Łukasz Krawczyk (Budowlani). Aktualny brązowy medalista mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej w wadze do 77 kg miał za rywala 8. zawodnika ostatnich igrzysk w Londynie Krzysztofa Zwarycza (Górnik Polkowice).

Ostatecznie wygrał rywal z wynikiem 321 kg w dwuboju (144+177). Krawczyk miał 306 kg (136+170). W podrzucie dwa razy podchodził do sztangi ważącej 185 kg. Gdyby ją podniósł miałby złoty medal. Niestety, obie próby były nieudane. W tej kategorii wagowej startował też Mateusz Kopeć (MOSOpole).Zajął on 5. miejsce z rezultatem 245 kg (115+130).

MOS miał na zawodach jeszcze dwóch przedstawicieli. Jeden z nich - Dominik Pol stanął na podium. W najlżejszej kategorii do 56 kg zajął on 3. miejsce z wynikiem 150 kg (65+85).
Poziom w tej kategorii był bardzo zróżnicowany i nasz zawodnik nie miał szans na lepszą pozycję.

Do srebrnego medalisty w dwuboju - Pawła Łuczaka z Zawiszy Bydgoszcz stracił bowiem 41 kg, a do zwycięzcy - Dominika Kozłowskiego (GKS Kościerzyna) aż 65 kg.

W wadze do 62 kg wystąpił Łukasz Pycyna.Sztangista MOS-u był 8. z rezultatem 181 kg (80+101).