Podnoszenie ciężarów. Zawodnicy Budowlanych Opole i UKS-u MOS Opole pokazali moc w mistrzostwach Polski

Arkadiusz Michalski potwierdził, że jest czołowym polskim sztangistą.
Arkadiusz Michalski potwierdził, że jest czołowym polskim sztangistą. Dariusz Gdesz
Z wieloma medalami zakończyli udział w krajowym czempionacie przedstawiciele dwóch klubów z Opola: Budowlanych oraz UKS-u MOS.

Przede wszystkim mistrzem kraju w kat. powyżej 109 kg, jak i najlepszym sztangistą w klasyfikacji Sinclaira został czołowy polski sztangista Arkadiusz Michalski (Budowlani).

W ślady tego zawodnika poszedł też jego klubowy kolega Marcin Izdebski. Stanął on na najwyższym stopniu podium w kat. do 109 kg, zdobywając też automatycznie mistrzostwo Polski do lat 23.

Takim samym osiągnięciem jak Izdebski mógł się pochwalić reprezentant UKS-u MOS, startujący w kat. do 55 kg Maciej Gumuliński. Z tego klubu medal zdobył również Marek Komorowski, zajmując 2. miejsce wśród seniorów w kat. do 67 kg (i 1. pozycję w U-23).

Niewiele do złota zabrakło Krzysztofowi Zwaryczowi, ale ostatecznie po zaciętej walce wywalczył on srebro w kat. do 89 kg, przegrywając nieznacznie z Bartłomiejem Adamusem. W tym gronie na 3. lokacie uplasował się inny z reprezentantów Budowlanych - Mateusz Skulimowski.

Blisko stanięcia na najwyższym stopniu podium była też jedyna reprezentantka Budowlanych w tegorocznych mistrzostwach Polski, czyli Katarzyna Kraska. W kat. do 59 kg była druga. Minimalnie lepsza od niej okazała się jedynie Monika Szymanek.