Podwójny sukces amazonek Lewady Zakrzów

Redakcja
Złote medalistki (od lewej): Jagoda Dąbrowska z Attack With Me oraz Żaneta Skowrońska z Love Me. Roman Dąbrowski
Dwa złote medale halowego Pucharu Polski w ujeżdżeniu wywalczyły nasze pary: Żaneta Skowrońska na Love Me i Jagoda Dąbrowska na Attack With Me.

Czołowa zawodniczka naszego klubu Żaneta Skowrońska, startująca na wałachu Love Me, uzyskała notę 206,673% i została halową mistrzynią Polski. Srebrny medal zdobyła zawodniczka Bajardo Augustówek Justyna Dysarz na Luxorze (206,134%), a brązowy Gabriela Jaworska-Mazur na Germany (202,877%).

Skowrońska to bardzo doświadczona i utytułowana zawodniczka, 8-krotna medalistka mistrzostw Polski seniorów w tym dwukrotnie złota. Jednak w Pucharze Polski seniorów do tej pory plasowała się najwyżej na 3. miejscu (na klaczy Mystery w roku 2012). W Michałowicach wygrała, a sukces jest tym cenniejszy, że był to dopiero jej drugi start na Love Me w konkursach klasy Św. Jerzy.
Niespodzianką był start kędzierzynianki Jagody Dąbrowskiej. 16-latka z Lewady ma na koncie brązowy (2013) i srebrny (2014) medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a od tego roku startuje w kategorii juniorów. I walkę w starszej grupie wiekowej rozpoczęła od zdobycia złotego medalu w halowym PP. Na klaczy Attack With Me uzyskała łączną notę 197,875%. Srebrny medal uzyskała Klara Jędrzejczyk na Watsonie (197,047%) z warszawskiego klubu Equita, a brązowy - Oliver Weston na Sambucce (196,549%) z KS Centurion Zręby.

W Michałowicach nasz klub reprezentowały także Katarzyna Popiołek (10. w gronie seniorów) na Adrenalin i Aleksandra Pośpiech na Hunie I (12. w kat. juniorów).