Podwyżka opłaty targowej w Brzegu. Kupcy, radni i burmistrz doszli do porozumienia

Jarosław Staśkiewicz
Po trwających w przerwie sesji Rady Miejskiej negocjacjach z udziałem kupców, radnych i wiceburmistrza Stanisława Kowalczyka udało się przyjąć nowe stawki opłaty targowej.
Po trwających w przerwie sesji Rady Miejskiej negocjacjach z udziałem kupców, radnych i wiceburmistrza Stanisława Kowalczyka udało się przyjąć nowe stawki opłaty targowej. Jarosław Staśkiewicz
Podstawowa stawka dziennej opłaty targowej od przyszłego roku wyniesie 1 zł z pierwszy metr kwadratowy zajmowanej powierzchni i 35 groszy za każdy kolejny metr. To oznacza, że większa część handlujących na brzeskich halach targowych przy ul. Trzech Kotwic będzie płacić miastu około 3 złotych dziennie.

Dotąd kupcy płacili dziennie 1 zł lub 2 zł (w zależności, czy stoisko było zadaszone), bo wykorzystywali zapis w uchwale pozwalający na takie stawki, jeśli wydzierżawiają stragany od właścicieli targowiska.

Burmistrz jeszcze w październiku zaproponował znaczną podwyżkę. Odtąd stawki się zmieniały na papierze, bo swoje propozycje zgłaszali radni, a także kupcy z hali targowej, z którymi rozmawiał radny Grzegorz Chrzanowski.

Ostatnie negocjacje trwały dziś podczas sesji brzeskiej rady miejskiej.
Ostatecznie wiceburmistrz Stanisław Kowalczyk zgodził się na obniżenie stawki za drugi i kolejne metry zajmowanej powierzchni z 50 na 35 groszy, a przystała na to grupa kupców, którzy wcześniej proponowali 30 groszy.

Uchwała została przyjęta przy jednym głosie wstrzymującym się.

Warto przypomnieć, że hale targowe przy ul. Trzech Kotwic są prywatne i kupcy oprócz opłaty wnoszonej do miasta muszą jeszcze płacić właścicielom targowisk. Jak mówili podczas obrad, te opłaty wynoszą po kilkanaście złotych dziennie za stragan.

Czytaj e-wydanie »
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska