Pogoń Prudnik postawiła się wiceliderowi

Mariusz Matkowski
Szymon Kucia z Pogoni.
Szymon Kucia z Pogoni. Mariusz Matkowski
W ostatnim swoim meczu II-ligowego sezonu prudniczanie długo toczyli wyrównany pojedynek w Pleszewie.

Przed ostatnią kwartą Pogoń miała zaledwie punkt straty do Basketu, ale na cztery minuty przed końcem przewaga rywala wzrosła do ośmiu i tej straty nasz zespół już nie zdołał odrobić. Jednak przez trzy kwarty toczył z kandydatem do awansu bardzo zacięty pojedynek.
- Napędziliśmy Basketowi sporo strachu, ale przede wszystkim nawiązaliśmy z nim walkę - nie ma wątpliwości Tomasz Michalak, trener Pogoni. - Od początku bardzo dobrze graliśmy w ataku, choć trochę zabrakło punktów Marcina Łakisa, którego rywale mocno pilnowali.

Basket Pleszew - Pogoń Prudnik 96:85 (28:23, 21:25, 21:21, 26:16)
Pogoń: Oleksy 9 (3x3), Madziar 11 (1x3), Suprun 17, Janikowski 5, Kucia 6, M. Łakis 7, Trytek 9, Stalicki 21 (1x3), Bolibrzuch, Kubiak. Trener Tomasz Michalak.