Pogoń Prudnik przegrała w Ostrowie ze Stalą 83:61

Rozgrywający Pogoni Paweł Janikowski doznał w Ostrowie kontuzji kostki.
Rozgrywający Pogoni Paweł Janikowski doznał w Ostrowie kontuzji kostki. fot. Mariusz Matkowski
Mecz dwóch drużyn ze środka tabeli miał przez trzy kwarty wyrównany przebieg. Jednak czwarta zdecydowanie należała już do gospodarzy.

Stal Ostrów - Pogoń Prudnik 83:61 (13:13, 17:13, 22:19, 31:16)
Pogoń: Janikowski 7 (1x3), M. Łakis 19 (1x3), Stalicki 17 (1x3), Madziar 2, Suprun 11, Trytek 5, Oleksy 1, Kubiak. Trener Tomasz Michalak.

O przegranej naszych zawodników zadecydowała słabsza skuteczność rzutowa, zwłaszcza w próbach zza linii 6,25 metra.

"rójki" to w tym sezonie najmocniejsza broń Pogoni. W każdym meczu prudniczanie średnio trafiają około 10 razy "za trzy“. W sobotę na parkiecie Stali mieli jednak zaledwie trzy udane rzuty na aż 24 próby. Również w rzutach "za dwa“ byli gorsi od gospodarzy. Mieli 45 procent skuteczności, podczas gdy gospodarze 60. Przy takiej różnicy nie sposób wygrać.

Należy jednak pochwalić nasz zespół za grę w defensywie. Poza czwartą kwartą spisywał się w niej bardzo dobrze. Zresztą w tym elemencie Pogoń zrobiła w ostatnim czasie największe postępy.
Teraz podopiecznych Tomasza Michalaka czekają trzy mecze z rzędu na własnym parkiecie. Już w środę (mecz przełożony z najbliższej soboty) podejmą przedostatni w tabeli OSSM Wrocław.