Pogoń Prudnik w półfinale II ligi koszykarzy

Najbardziej doświadczony zawodnik Pogoni Bartosz Trytek (z lewej) i trener Tomasz Michalak już muszą myśleć o półfinałowej rywalizacji. Sławomir Jakubowski
W drugim meczu ćwierćfinałowym nasz zespół rozgromił na wyjeździe WKK Wrocław wygrywając 85:38.

WKK Wrocław - Pogoń Prudnik 38:85 (18:16, 3:23, 13:25, 4:21)
Pogoń: Chmielarz 2, Kucia 16, Lepczyński, Pawłowski 9, Bolibrzuch 6 - Jankowski 2, Oleksy 5 (1x3), T. Łakis 10 (2x3), M. Łakis 5 (1x3), Kos 2, Trytek 10, Madziar 18. Trener Tomasz Michalak.

Tylko pierwsza kwarta poniedziałkowego spotkania była wyrównana. Gospodarze prowadzili nawet 18:12, ale w końcówce prudniczanie odrobili nieco strat.

Druga odsłona to był już popis gości. Zdobyli 21 punktów z rzędu i było wiadomo, że nie będą mieli problemów z odniesieniem zwycięstwa. W tej części gry gospodarze trafili tylko raz do kosza ("trójka" Tomasza Józefiaka). W dwóch kolejnych kwartach też mieli wielkie problemy ze zdobywaniem punktów.

W półfinale rywalem Pogoni będzie najlepszy zespół fazy zasadniczej - WKS Śląsk Wrocław i w tej rywalizacji do dwóch zwycięstw prudniczanie nie są faworytem. Pierwszy mecz odbędzie się we Wrocławiu w najbliższy weekend. W Prudniku zespoły spotkają się 25 kwietnia, a ewentualny trzeci mecz odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska w ostatni weekend kwietnia.

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy w minioną środę Pogoń wygrała u siebie z WKK 83:42.