Pogoń Prudnik wygrała bardzo ważny mecz w Rudzie Śląskiej

(Pogoń Prudnik) zagrał bardzo dobry mecz.
(Pogoń Prudnik) zagrał bardzo dobry mecz. Sławomir Jakubowski
II liga mężczyzn. Widmo spadku znów się oddaliło

Pogoń Ruda Śląska - Pogoń Prudnik 78:86 (20:14, 10:28, 24:18, 24:26)

Pogoń Prudnik: Janikowski 6, Kucia 16 (1x3), M. Łakis 19 (1x3), Madziar 19, Jankowski 2, Oleksy 1, Bara, Barycza 10 (1x3), Trytek 13 (1x3), Bolibrzuch. Trener Tomasz Michalak.

Po kompromitującej porażce z AZS-em Częstochowa w poprzedniej kolejce, teraz Pogoń musiała się zmierzyć z innym zespołem ze strefy spadkowej.

Starcie z imienniczką z Rudy Śląskiej było zacięte i podopieczni Tomasza Michalaka musieli się sporo namęczyć, by wygrać.

Po zwycięstwie w pierwszej odsłonie, w drugiej gospodarze prowadzili już różnicą 10 punktów (29:19), ale kolejne minuty to był popis naszego zespołu. W efekcie w połowie meczu prudniczanie prowadzili 42:30.

Jeszcze w ostatniej kwarcie zespół z Rudy Śląskiej zbliżył się na dwa punkty, ale nasi koszykarze nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. W zespole z Prudnika na wyróżnienie zasłużyli dwaj zwykle rezerwowi: Bartosz Trytek i Artur Barycza.