Pogrzeb Piotra Miczki. Tłumy pożegnały wieloletniego wójta gminy Walce

Miłosz Bogdanowicz
Miłosz Bogdanowicz
Pogrzeb Piotra Miczki. - Był świetnym gospodarzem małej ojczyzny i wspaniałym człowiekiem - tak o zmarłym mówią mieszkańcy i samorządowcy.
Pogrzeb Piotra Miczki. - Był świetnym gospodarzem małej ojczyzny i wspaniałym człowiekiem - tak o zmarłym mówią mieszkańcy i samorządowcy. Miłosz Bogdanowicz
Rodzina, mieszkańcy gminy Walce i samorządowcy pożegnali zmarłego 4 marca Piotra Miczkę - wieloletniego wójta. Pogrzeb odbył się w sobotę w Brożcu, w ostatniej drodze towarzyszyły mu setki osób.

Piotr Miczka był wójtem gminy Walce w latach 1994-2006. Obecny wójt podczas uroczystości pogrzebowych podkreślał wagę czynów i słów swojego poprzednika.

- Był człowiekiem zwykłym i niezwykłym zarazem. Jakież mieliśmy szczęście, że był wśród nas, że mogliśmy z nim współpracować... Dziękujemy ci, Pejter, za to, że wybudowałeś nam wodociągi, przedszkola, szkoły, oświetlenie ulic. Dziękujemy za wszystko, co dla nas zrobiłeś - mówił Marek Śmiech.

Były wójt słynął też z zamiłowania do historii swojej małej ojczyzny i całego regionu. - Był zafascynowany swoją ziemią, jej historię znał jak mało kto. Był człowiekiem z pasją, czemu dawał wyraz będąc przewodnikiem, a także wspierając nas podczas inicjatyw powiatowych. Dbał również o lokalne tradycje. Wszystko czynił rozważnie, z rozsądkiem i zdrowym podejściem - wyliczała Sabina Gorzkulla, wicestarosta powiatu krapkowickiego.

- Dla nas, rodziny samorządowej, to była bardzo ważna osoba. Kochał ojczyznę, kochał heimat, angażował się bezgranicznie w lokalne sprawy. Jestem pewny, że z Nieba, w którym niewątpliwie jest, będzie zabiegał o moc dla nas - podkreślał Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego.

Piotr Miczka jest też jednym z laureatów Złotej Spinki "Nowej Trybuny Opolskiej". Ten laur w kategorii "Samorządność" zdobył w 2000 roku.

- To wyróżnienie co roku trafia do wyróżniających się samorządowców, ale tylko Piotr Miczka był tak silnie związany z ideą spinek - podkreśla redaktor naczelny "nto" Krzysztof Zyzik dodając, że były wójt gminy Walce równie chętnie zgłaszał kandydatury innych do tego wyróżnienia.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska