Pół roku kina Bajka. Top 10 filmowych przebojów w Kluczborku i nie tylko...

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
- Przyjeżdżają do nas widzowie z Wołczyna, Byczyny, Olesna, a nawet z Wielunia i Wieruszowa - mówi Katarzyna Juranek-Mazurczak, szefowa kina Bajka.
- Przyjeżdżają do nas widzowie z Wołczyna, Byczyny, Olesna, a nawet z Wielunia i Wieruszowa - mówi Katarzyna Juranek-Mazurczak, szefowa kina Bajka. Mirosław Dragon
Minęło pół roku od otwarcia wyremontowanego kina Bajka w Kluczborku. Sprawdziliśmy, które filmy miały największą widownię. Co ciekawe, największą popularnością cieszyły się polskie filmy, a nie hity z Hollywood.

Gruntownie wyremontowane kino Bajka otwarto 7 października 2016 r. W pierwotnym zamyśle władz miasta Bajka miała być tylko kinem weekendowym. Okazało się jednak, że zainteresowanie kinomanów jest tak duże, że seanse organizowane są przez cały tydzień.

W ciągu pół roku w kinie było 650 seansów filmowych, na których wyświetlono 50 tytułów, które obejrzało w sumie ponad 45 tysięcy widzów.

Na scenie Bajki zorganizowano także 23 spektakle teatralne, 10 koncertów i 3 konferencje.

Na występy przyjeżdżały gwiazdy: Jan Nowicki, Jan Peszek, Błażej Peszek i Dariusz Gnatowski (czyli Boczek z serialu „Świat według Kiepskich").

Sprawdziliśmy, jakich 10 filmów wyświetlanych w kinie w Kluczborku miało największą widownię.

  1. Pitbull. Niebezpieczne kobiety – 3364 widzów (27 seansów)
  2. Sztuka kochania – 2820 (21 seansów)
  3. Ciemniejsza strona Greya – 2743 (31 seansów)
  4. Wołyń – 2117 (13 seansów)
  5. Sing – 1846 (15 seansów)
  6. Piękna i bestia – 1682 (23 seanse)
  7. Porady na zdrady – 1455 (12 seansów)
  8. Po prostu przyjaźń – 1308 (17 seansów)
  9. Sekretne życie zwierzaków domowych – 1154 (11 seansów)
  10. Za niebieskimi drzwiami – 1114 (10 seansów)

- Organizujemy także cykle filmowe: Kino Konesera, Kino Kobiet, Kino religijne - wylicza Katarzyna Juranek-Mazurczak, szefowa kina Bajka. - Przyjeżdżają do nas widzowie z Wołczyna, Byczyny, Olesna, a nawet z Wielunia i Wieruszowa.

Nowym cyklem w kinie Bajka mają być widowiska operowe i baletowe. Już w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 17.00 będzie retransmisja „Jeziora Łabędziego" w wykonaniu Teatru Bolszoj w Moskwie.

W środę (19 kwietnia) koncert da Jagoda Krzemińska, wybitna flecistka pochodząca z Kluczborka, laureatka tytułu Młodego Muzyka Roku 2012. Jagoda Krzemińska aktualnie studiuje na Royal Academy of Music (Królewskiej Akademii Muzycznej) w Londynie.

Razem z nią zagrają: saksofonista Łukasz Dyczko (zwycięzca 18. Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków 2016), akordeonista Przemysław Chałupka, pianistka Julia Klimek, trębacz Lennard Czekaj oraz pianista Antoni Pikuta.

Zgodnie z prośbą Jagody Krzemińskiej zamiast biletów wstępu będzie cegiełka w kwocie 20 zł dla Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Nadzieja" w Kluczborku.

**ZOBACZ TAKŻE:
Wystawa stołów wielkanocnych w Głogówku [DUŻO ZDJĘĆ]
Miss Polski Opolszczyzny. Nasze piękności trenują pod Jarnołtówkiem
12-latka kierowała quadem. Miała wypadek
Afera dębowa. Adam Ulbrych skazany. „Dobił mnie ten wyrok”
Będą zmiany w 500 plus

Tych kobiet szuka opolska policja

**

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska