OPRAC.:
Mateusz Pietras
Michał Bryl i Bartosz Łosiak w ćwierćfinale turnieju Beach Pro Tour Elite 16
Michał Bryl i Bartosz Łosiak w ćwierćfinale turnieju Beach Pro Tour Elite 16 PZPS/ VOLLEYBALL WORLD
Siatkarze plażowi Michał Bryl i Bartosz Łosiak awansowali do ćwierćfinału Beach Pro Tour Elite 16. W piątek wygrali dwa mecze w fazie grupowej. Najpierw pokonali Francuzów: Youssefa Krou i Arnauda Gauthier-Rata 2:1 ( 21:18, 19:21, 15:8). Natomiast w drugim spotkaniu okazali się lepsi w starciu z Brazylijczykami: Pedro Solbergiem i Guto 2:0 (21:16, 21:19). Następny mecz Biało-Czerwoni zagrają w sobotę.

Zwycięstwo na wagę pierwszego miejsca w grupie

Siatkarze plażowi Michał Bryl i Bartosz Łosiak w trzecim swoim meczu w turnieju Beach Pro Tour Elite 16 w szwajcarskim Gstaad zmierzyli się z Brazylijczykami: Pedro Solbergiem i Guto. Stawką meczu było pierwsze miejsce w grupie C, co oznaczało bezpośredni awans do ćwierćfinału. Przez większość pierwszej partii gra toczyła się punkt za punkt. W pewnym momencie polscy siatkarze przyspieszyli tempo gry. Dwa punkty z rzędu doprowadziły do stanu 14:12. Bryl i Łosiak do końca kontrolowali przebieg pierwszej odsłony. Biało-Czerwoni zwyciężyli 21:16. W drugiej partii Polacy grali zrywami. Duga seria punktowa przyniosła zwycięstwo w secie jak i meczu. Triumfowali 21:19i tym samym zapewnili sobie awans do fazy pucharowej.

Ćwierćfinał z udziałem Polaków zaplanowano na jutro. Półfinały w Szwajcarskim Gstaad, także zostaną rozegrane w sobotę.

Wcześniej triumf z francuskimi siatkarzami

Wcześniej w piątek Polacy pokonali Francuzów Youssefa Krou i Arnauda Gauthier-Rata 2:1. Pierwsza partia padła łupem Polaków, pomimo niekorzystnego wyniku (13:15). Jednak skuteczne ataki Łosiaka oraz blok Bryla dał prowadzenie w meczu. Wygrali 21:18.
Rezultat drugiego seta na korzyść Francuzów rozstrzygnął Krou, który dwukrotnie w ważnym momencie zablokował Polaków. Trójkolorowi zwyciężyli 21:19. Tie-break to koncert w wykonaniu Biało-Czerwonych, którzy dyktowali warunki w tym secie. Trzecia partia skończyła się 15:8.

W pierwszym czwartkowym spotkaniu pokonali Austriaków Juliana Horla i Alexandra Horsta 2:0.

Turnieje elity są najwyżej punktowane z cyklu Beach Pro Tour. W pierwszym z nich, w lutym w Dausze, Bryl i Łosiak zajęli czwarte miejsce, w marcu w meksykańskim Tepic odpadli w 1/8 finału, a pod koniec kwietnia w brazylijskiej Uberlandii stanęli na trzecim stopniu podium.

Mecze reprezentantów Polski w turnieju głównym będą transmitowane na antenach Polsat Sport.