Polacy za granicą. Robert Lewandowski w końcu się przełamał. bramki Krychowiaka i Milika [RAPORT]

Tomasz Dębek
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Joachim BywaletzXinhua NewsEast News
W miniony weekend reprezentanci Polski dostali więcej żółtych kartek niż strzelili goli. Cieszą jednak dwie bramki Roberta Lewandowskiego, trafienia Grzegorza Krychowiaka i Arkadiusza Milika, asysta Sebastiana Szymańskiego czy rzut karny obroniony przez Wojciecha Szczęsnego. Po ciężkiej kontuzji na boisko wrócił też Jacek Góralski. Zobacz raport z występów zawodników Paulo Sousy!

Bramkarze:
Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) kontuzja, mecz z Venezią w poniedziałek o 20.45,
Radosław Majecki (Monaco) na ławce z Olympique Lyon (0:2),
Łukasz Skorupski (Bologna) 90 minut i żółta kartka z Udinese (1:1),
Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn) 90 minut, obroniony rzut karny i żółta kartka z Romą (1:0);

Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) kontuzja, poza kadrą z Rubinem Kazań (2:2);

Jacek Góralski (Kajrat Ałmaty) od 62. minuty z FK Aktöbe (2:1)

Damian Szymański (AEK Ateny) do 68. minuty i żółta kartka z Atromitosem (3:0),
Sebastian Szymański (Dynamo Moskwa) do 82. minuty, asysta i żółta kartka ze Spartakiem (2:2),

Nicola Zalewski (AS Roma) poza kadrą z Juventusem (0:1),
Piotr Zieliński (Napoli) do 71. minuty z Torino (1:0);

Napastnicy:
Adam Buksa (New England Revolution) od 58. minuty z Chicago Fire (2:2),
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) do 64. minuty i dwa gole z Leverkusen (5:1),

Arkadiusz Milik (Olympique Marsylia) 90 minut i gol z Lorient (4:1),

Krzysztof Piątek (Hertha Berlin) do 60. minuty z Eintrachtem (2:1),
Karol Świderski (PAOK Saloniki) od 83. minuty z Volos (4:4).

Trwa głosowanie...

Czy Matty Cash powinien dostać szansę w reprezentacji Polski?

Dziewięć lat po Euro 2012. Co robią dziś polscy (anty)bohate...

Cristiano Ronaldo się nie zatrzymuje. 37-latek od pewnego czasu jest najskuteczniejszym zawodnikiem w historii meczów reprezentacyjnych, ma już na koncie niesamowite 117 bramek. Wysoko w tej klasyfikacji znajduje się też Robert Lewandowski, który wyprzedził już takie tuzy jak Ronaldo (brazylijski), Zlatan Ibrahimović, Luis Suarez, Neymar, Gerd Mueller i Miroslav Klose. Kogo jeszcze ma przed sobą "Lewy"? Sprawdź!Uruchom i ZOBACZ GALERIĘ klikając "NASTĘPNE >", strzałką w prawo na klawiaturze lub gestem na ekranie smartfonu

Piłkarze z największą liczbą goli w reprezentacji. Cristiano...