Pole sukcesu - młodzi kędzierzynianie uczą się przedsiębiorczości

Tomasz Wróblewski
Tomasz Wróblewski
Czy możliwa jest budowa Fabryki Czekolady na Polu Południowym? – to pytania zadali sobie wspólnie, podczas warsztatów organizowanych w Centrum Obsługi Inwestora, jego pracownicy i zaproszeni uczniowie miejskich szkół.

Dyskusja była częścią trwającego projektu „Pole Sukcesu”. Inicjatorem pomysłu jest gmina Kędzierzyn-Koźle, organizatorem Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy, uczestnikami wyróżniający się uczniowie, a celem - praktyczna nauka przedsiębiorczości.

Zaproszenie do projektu przyjęło 10 szkół, wystawiając do rywalizacji trzyosobowe zespoły.

Zadaniem każdego zespołu jest opracowanie strategii promocji pod kątem sprzedaży wybranej działki tzw. „Pola Południowego”.

Dzień warsztatowy podzielony został na 3 części. W pierwszej uczniowie udali się na omawiane tereny inwestycyjne, gdzie z mapami poszukiwali atrakcyjnych dla ich pomysłu działek. Po identyfikacji terenu, uczniowie wrócili do Centrum Obsługi Inwestora, gdzie czekały na nich przygotowane stanowiska pracy i szablony dokumentacji do wypełnienia.

Pracę poprzedziła merytoryczna część wprowadzająca, po której grupy indywidulanie poszerzały wiedzę na spotkaniach w wybranych biurach COI.

- Dziś wszyscy byliśmy do dyspozycji naszych Gości – informuje Alicja Górska, prezes Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego – odpowiadając na pytania i starając się wesprzeć etap koncepcyjny projektu. – Niezależnie od codziennych zadań, które wykonujemy, zawsze cieszymy się mogąc wspierać procesy edukacyjne naszych uczniów i dzielić się doświadczeniem. Co więcej, doceniamy zaangażowanie młodzieży i ich nauczycieli, nielimitowaną wyobraźnię uczestników, ciekawe spostrzeżenia i pomysłowość - dodaje. Dla nas to dodatkowa promocja Centrum Obsługi Inwestora jako miejsca i podmiotu otwartego na zróżnicowane projekty- podkreśla.

Jak dzień oceniają najbardziej zainteresowani?

- Wizyta na Polu Południowym była dla nas ciekawa, to duży obszar, na którym wiele można zrealizować – podsumowała Julia Janiszewska z PSP 11. - Pierwszy raz widzieliśmy ten teren, moim zdaniem, ma bardzo duży potencjał, który na pewno przyciągnie inwestorów- ocenił Konrad Wandrasz z PSP 19.

Dla uczniów czas spędzony na Polu Południowym oraz w COI był praktycznym podejściem do istotnych aspektów przedsiębiorczości. W pigułce mogli zmierzyć się z przygotowaniem do transakcji sprzedaży, a docelowa prezentacja podczas grudniowego finału konkursu będzie testem nie tylko wartości przygotowanego materiału, ale również umiejętności argumentacji i wystąpienia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska