Policja w Opolu ma mieć nowy komisariat przy ul....

  Policja w Opolu ma mieć nowy komisariat przy ul. Zielonogórskiej. Ten przy ul. Chabrów do zamknięcia

  Piotr Guzik

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Podpisanie listu intencyjnego w sprawie przekazania przez miasto działki przy ul. Zielonogórskiej na rzecz policji
  1/5
  przejdź do galerii

  Podpisanie listu intencyjnego w sprawie przekazania przez miasto działki przy ul. Zielonogórskiej na rzecz policji ©Piotr Guzik

  Prezydent Arkadiusz Wiśniewski podpisał z inspektorem Jarosławem Kaletą, komendantem wojewódzkim policji w Opolu, list intencyjny w sprawie przekazania działki przy ul. Zielonogórskiej pod budowę nowego posterunku. Mają być do niego przeniesieni mundurowi pracujący obecnie w budynku przy ul. Chabrów.

  Arkadiusz Wiśniewski podkreśla, że współpraca z policją jest dla niego bardzo ważna, ponieważ przekłada się to na bezpieczeństwo mieszkańców. - Dlatego też na najbliższą sesję rady miasta przedstawimy projekt uchwały w sprawie przekazania gruntu na rzecz policji, by ta mogła wybudować tam nowy posterunek - mówi.

  Policja ma otrzymać teren o powierzchni około 0,5 hektara.
  Jego wartość oszacowano na 300 tys. zł. - Jego atuty to dobre skomunikowanie z układem drogowym, umożliwiające szybką reakcję. Istnieje też możliwość rozbudowy i powiększenia działki w przyszłości - wylicza.

  Inspektor Jarosław Kaleta informuje, że w całej Komendzie Miejskiej Policji w Opolu pracuje około 500 policjantów. - Ciężko pracują, aby w tym ponadstutysięcznym mieście było bezpiecznie. Dlatego dążymy do tego, aby zapewnić policjantom dobre warunki wykonywania obowiązków służbowych - mówi.

  Komendant wojewódzki policji przypomina, że kilkanaście lat temu w Opolu były trzy komisariaty, ale gdy zapadła decyzja, by jeden zlikwidować, jego pracowników rozdzielono pomiędzy komisariaty przy ulicach Cmentarnej i Chabrów. - Należy poprawić warunki dla osób pracujących w tym drugim budynku - przyznaje.

  Obecnie pracuje tam ponad 90 policjantów oraz około 10 osób cywilnych. I to właśnie oni mieliby się przenieść do komisariatu, który ma powstać przy ul. Zielonogórskiej. - Na razie nie mamy planów co do przyszłości budynku przy ul. Chabrów - przyznaje insp. Jarosław Kaleta.

  Nie wiadomo też kiedy konkretnie powstanie nowy posterunek przy ul. Zielonogórskiej. Nieznany jest też szacunkowy koszt inwestycji.

  W piątek prezydent i komendant podpisali list intencyjny w sprawie przekazania gruntów. O tym, czy do tego ostatecznie dojdzie, zdecydują radni na najbliższej sesji.  FLESZ - wypadki drogowe - pierwsza pomoc

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Rewolucja w rozliczaniu podatków

  Rewolucja w rozliczaniu podatków

  Już w marcu koncert Julii Pietruchy!

  Już w marcu koncert Julii Pietruchy!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!

  Wideo