Policja z Kluczborka chwali się sukcesami w łapaniu dilerów narkotyków

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
- Na drogach jest wciąż niebezpiecznie, bo ludzie za szybko jeżdżą - mówi Paweł Kolczyk.
- Na drogach jest wciąż niebezpiecznie, bo ludzie za szybko jeżdżą - mówi Paweł Kolczyk. Mirosław Dragon
Kluczborska policja podsumowała wyniki za rok 2016. Kryminalni znaleźli łącznie 9 kilogramów narkotyków.

Mniej kradzieży i pobić, za to większa wykrywalność, w tym największa w województwie ponad 98-procentowa wykrywalność przestępstw narkotykowych - tym chwali się kluczborska policja w podsumowaniu roku 2016.

Kryminalni zatrzymali w ubiegłym roku w sumie 64 podejrzanych, u których znaleźli łącznie 9 kilogramów narkotyków, czyli 14 tysięcy działek.

W 2016 r. doszło także do 6 rozbojów, 138 kradzieży, 90 kradzieży z włamaniem, 9 pobić i bójek, 30 incydentów wyrządzenia uszczerbku na zdrowiu, 46 przypadków uszkodzenia mienia oraz 5 kradzieży samochodów. Stwierdzono także 172 przestępstwa gospodarcze.

Wśród największych sukcesów policjantów było zatrzymanie podpalacza, który rzucił dwie butelki z koktajlem Mołotowa pod drzwi i okno domu w Smardach Dolnych, w którym przebywało siedem osób, w tym troje dzieci. Zatrzymany mężczyzna to Daniel R., z Rożnowa, który usłyszał także zarzuty podpalania świadków w tzw. aferze dębowej.

Policjanci zatrzymali także dwóch dilerów, którzy mieli 2,5 kg amfetamin oraz 1 kg marihuany.

Zatrzymany został także mężczyzna przemycający dwa litry płynnej amfetaminy (o wartości 100 tysięcy zł), która po przerobieniu na sypką amfetaminę dałaby 10 kilogramów tego narkotyku.

Śledczy odkryli także plantację marihuany.

W całym roku policjanci zatrzymali 279 sprawców przestępstw (to o 114 osób więcej niż rok wcześniej).

Zabezpieczali też 15 meczów I-ligowych MKS-u Kluczbork. Zaangażowanych w te akcje było łącznie 571 policjantów, co kosztowało 93 tysiące zł.

Szef kluczborskiej policji zwraca uwagę na pogorszenie sytuacji na drogach.
- W minionym roku było zdecydowanie więcej kolizji - mówi komendant nadkom. Paweł Kolczyk. - Najczęstszą przyczyną wypadków jest nadal przekraczanie dozwolonej prędkości.

Były także sukcesy indywidualne: st. asp. Tatiana Głuszko otrzymała nagrodę i tytuł: „Przyjaciela Dziecka”, a sierż. sztab. Martin Meryk został Najlepszym Dzielnicowym w Polsce w udzielaniu pierwszej pomocy.

Szef kluczborskiej policji o bezpieczeństwie w powiecie, również o bezpieczeństwie na drogach, chce rozmawiać z mieszkańcami. Komendant Paweł Kolczyk zaprasza na debatę społeczną, która odbędzie się 5 kwietnia o godz. 11.00 w sali konferencyjnej starostwa powiatowego w Kluczborku.

Wiodącym tematem będzie bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie powiatu kluczborskiego.

Tematem debaty będzie także krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa. Jest to interaktywne narzędzie, które pozwala przekazać policji informacje o niebezpiecznych miejscach w okolicy – możemy to zrobić, nie wychodząc z domu.

- Każdy może skorzystać z mapy, wchodząc na internetową stronę kluczborskiej policji, jest ona bardzo prosta i intuicyjna - mówi asp. sztab. Dawid Gierczyk z kluczborskiej policji. - Mieszkańcy mogą zaznaczyć na mapie określony obszar i wskazać jakie zagrożeni na nim występuje. Osoba wskazująca zagrożenie ma do dyspozycji 25 kategorii.

Realizowany jest także program „Dzielnicowy bliżej nas", który ma na celu odnalezienie dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.

- Do tego posłuży nam mobilna aplikacja „Moja Komenda” - dodaje asp. sztab. Dawid Gierczyk. - Aby to zrobić, wystarczy wpisać własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza. Dzielnicowego również możemy wyszukać po imieniu i nazwisku. Aby połączyć się z policjantem, wystarczy jedno kliknięcie. Aplikacja „Moja Komenda" dostępna jest na telefony z systemem Android i OS.

Dolny Śląsk: Amfetamina w zamrażarce i na balkonie. Podejrzany w areszcie
Na terenie Bielawy policjanci z Dzierżoniowa we współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia przechwycili ponad 7 kilogramów amfetaminy o czarnorynkowej wartości około ćwierć miliona złotych. Narkotyki były ukryte w wynajmowanym mieszkaniu. Część narkotyków była schowana w zamrażalniku, a część na balkonie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska