reklama

Policjanci idą na emerytury

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Zaktualizowano 
Gen. Bogdan Klimek (z prawej), który też idzie na emeryturę, wczoraj pożegnał pięciu naczelników wydziałów KWP, m.in. Jacka Zamorowskiego, szefa opolskiej drogówki.
Gen. Bogdan Klimek (z prawej), który też idzie na emeryturę, wczoraj pożegnał pięciu naczelników wydziałów KWP, m.in. Jacka Zamorowskiego, szefa opolskiej drogówki.
Sami funkcjonariusze przyznają, że takiego przeciągu kadrowego w opolskich komendach nie było od weryfikacji w 1990 roku.

Wczoraj na emeryturę odeszło aż pięciu naczelników wydziałów komendy wojewódzkiej w Opolu.

Ze służbą pożegnali się: Jacek Zamorowski, szef ruchu drogowego, Jerzy Grajcar, dowódca samodzielnego pododdziału prewencji, Leszek Pokutycki, naczelnik laboratorium kryminalistycznego, Zenon Knapik, szef wydziału kontroli, Cezary Balawajder, naczelnik wydziału ochrony informacji niejawnych i komunikacji społecznej, oraz Krzysztof Zajkowski, wiceszef wydziału transportu.

Na emeryturę odszedł też Józef Barcik, komendant powiatowy policji w Nysie. Emerytem zostanie także lada dzień Bogdan Klimek, komendant wojewódzki, oraz jego pierwszy zastępca Tadeusz Kulesza.

I to nie koniec zmian kadrowych w opolskim garnizonie. Niebawem służbę zakończy jeszcze kilku komendantów powiatowych policji.

Na biurku wojewódzkiego szefa policji leżą już wnioski o przejście na emeryturę od komendantów powiatowych: Mariusza Ambrożego ze Strzelec Opolskich, Czesława Domaradzkiego z Głubczyc, Lesława Miszkiewicza z Krapkowic, Krzysztofa Mroza z Prudnika i Tomasza Kawarskiego z Brzegu. Ten ostatni na stanowisku szefa brzeskiej policji jest zaledwie od... początku stycznia. Wcześniej był komendantem w Kędzierzynie-Koźlu. Ze służby chce też odejść Zbigniew Kulej, zastępca komendanta z Kędzierzyna-Koźla, i Ryszard Bałucki, zastępca komendanta w Prudniku.

Z kolei, jak dowiedziała się nto, inspektor Jan Lach, komendant miejski policji w Opolu, wystartował w konkursie na szefa wojewódzkiej komendy w Krakowie.

Policjanci odchodzą, bo - jak mówią - teraz jest najlepszy moment.

Oficjalnie mówią, że na zasłużony odpoczynek. Nieoficjalnie przyznają, że powody są inne. Pierwszy - finansowy. Funkcjonariusze na stanowiskach dostali od odchodzącego komendanta podwyżki dodatku funkcyjnego, a ten wpływa na wysokość emerytury. Komendant ma prawo podnieść go nawet o 50 procent.

Kolejny powód to roszady kadrowe w komendzie głównej.

- Nie pamiętam takich zmian kadrowych w naszej policji - mówi anonimowo jeden z opolskich policjantów. - Na 25 szefów wydziałów w jednym czasie odchodzi aż pięciu. Do tego zmienia się komendant wojewódzki, jego zastępca i kilku komendantów powiatowych.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 22

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

J
JUREK

Przeczytałem art. "Opolscy policjanci mają dość służby" autorstwa Mariusza Lodzińskiego , z dnia 8.02.2012 r. zamieszczony w Gazecie Wyborczej.

PANIE DONALDZIE TUSK !, PREMIERZE RP - O CO K............. W TYM PAŃSTWIE CHODZI ?.

KREW MNIE ZALEWA PO TAKICH INFORMACJACH.

z
zdziwiony
prawda jest taka ze tusk i spółka wybieraja ludzi pod siebie żeby sie nie burzyli jak wszystko zaczna zabierac policantom....narazie est cisz przed buza ale komendant glówny juz widac ze ma gdzies policjantów, obsadza kwp swoimi ludzmi itp. boze chroń nas od złego.... narazie do euro bedą się bac cokolwiek zabierać jeszcze w eter poszła bzdura o podwyżkach 300zł (czołg mi w oku leci) jak policjanci masowo zaczną odchodzić to tylko agencje detektywistyczne pozostaną p.Rutkowski i spółka....

Ej ludziska, co wy tu za pierdoły posuwacie nt. obsady stanowisk.
Przeciez kazdorazowo po opróżnieniu komendanckiego fotela, zawsze organizowane są konkursy na stanowisko komendanta, i nie tylko na stanowisko Komendanta.
b
blejk

prawda jest taka ze tusk i spółka wybieraja ludzi pod siebie żeby sie nie burzyli jak wszystko zaczna zabierac policantom....narazie est cisz przed buza ale komendant glówny juz widac ze ma gdzies policjantów, obsadza kwp swoimi ludzmi itp. boze chroń nas od złego.... narazie do euro bedą się bac cokolwiek zabierać jeszcze w eter poszła bzdura o podwyżkach 300zł (czołg mi w oku leci) jak policjanci masowo zaczną odchodzić to tylko agencje detektywistyczne pozostaną p.Rutkowski i spółka....

e
esa
I bardzo dobrze ze grubas nyski odchodzi wkońcu będzie w komendzie w nysie porządek, przyjdzie lepszy komendant który bedzie stał za policjantami!!!!!

Może przestaną przcować pracownicy KPR N,,,sa którzy brali udział w falszowaniu kontrolek samochodowych i dokonywali kradzieży małych iliści palia=żenada dlqa odchodzącego boczka
F
Fred

Nasz Wszechpanujący BOCZEK na emce będzie wykładał prawo karne i administracyhe na WSZiA w Nysie -to będzie mumer

i
irek m

Mają uprawnienia to idą. a jak ktos ma inne zdanie to może tyrac do śmierci.

s
szarak

Nie jestem zaskoczony 'takim' oficerskim honorem,uciekają nie chcąc brać odpowiedzialności za jakieś tam nadchodzące " Euro " ( po co ryzykować) , ale to nie jest główny powód . Uciekają bo jeszcze dostaną ' maxa dodadki " , swoim podwładnym nie dawali przez kilka lat to im się teraz należy - w koncu zaoszczędzili . Uczyli, hmm chyba przesadzam, właściwiej będzie,że żądali od podwładnych : moralności, pokory, etyki zawodowej,odpowiedzialności, dyscyliny, wyimagowanych wyników ale tak naprawdę sami chyba nie wiedzą co to oznacza . Ich zachowanie można porównać do kapitana włoskiego statku " co mnie teraz obchodzą inni, ja jestem najważniejszy ! ", a ja tylko się pytam, gdzie honor, gdzie honor panowie oficerowie.

t
to ja
Panie janie, nie pan nie pieprzy jak mały kazio.
Nie obwiniaj pan ludzi, którzy winnymi nie są.

"Podwyżki emerytur mundurowych" nie mają nic wspólnego z odprawami.
Ogólnie podwyżki WSZYSTKICH emerytur wynikają z wysokości inflacji oraz z 20% podwyżek płac w budżetówce. Te współczynniki ogłasza GUS i w tym roku przyjęto to w wysokości /chyba/ 4,8%.
Gdzie widzisz tu zależność odpraw do podwyżek emerytur mundurowych.
Sprawą rządu było jednak wprowadzenie wbrew Konstytucji i wyrokom Trybunału Konstytucyjnego tzw. "waloryzacji kwotowej", bo de facto nie ma ona nic wspólnego z waloryzacją, gdzie stracili emeryci z wyższymi emeryturami.

I własnie z ich pieniędzy załatają dziurę po wypłatach dużych kwot odpraw, nie o odchodzących mi tu chodzi ale o rząd, który ma pusto w kasie i musiał znaleźć pieniądze na wypłatę pieniędzy dla odchodzącej wierchuszki, w skali całego kraju są to ogromne pieniądze. I mylisz się pisząc, że stracili emeryci z wyższymi emeryturami, stracili już ci mający ok. 1300 zł. Czy to wysoka emerytura przy wszystkich podwyżkach i w porównaniu z wysokością emerytur w cywilizowanych krajach? Powielasz oficjalną wersję rządu,głoszoną przez wybiórczą, ale wiesz co,nie dziwi mnie to.
Z
Zły

Rewelacja!!! Oni odchodzą na emerytury, wezmą po kilkanaście tysięcy złotych odprawy a nam dzisiaj wstrzymali trzynastki bo z czegoś trzeba im wypłacić!!! Mieliśmy dostać pieniądze do 15 lutego, co niektórzy pewnie już je rozplanowali a tu taka niespodzianka. Trzynaste pewnie w ratach będą nam płacić. Mafia.

W
Wacław

- A co z ludźmi pracującymi bezpośrednio "w terenie", im się nic nie należy drodzy komend(j)anci? - pytają policjanci - Policja to jedno wielkie kolesiostwo, im więcej dajesz dla tej służby, tym bardziej obrywasz po tyłku, a taki pan oficer co piastuje stanowisko komendanta czy naczelnika oczywiście wszystko może, na wszystko ma czas i wszystko mu się należy. Potwierdzam sposób postępowania z odchodzącymi kolegami na emkę postępują jak z psami z kulawą nogą lub wykorzystaną rolką papieru do "twarzy" Mój 01 z SPPP z Opola na odchodne rzucał i wymyślał asy z rękawa aby nic nie dać bo to jego pieniądze, a jak się wykaże to dostanie większy dodatek na swoje odejście. Po 23 latach służby w SPPP i ciężkiej chorobie która wyeliminowała mnie z dalszej służby ‘w „ patrolu z młodymi i tylko w patrolu pieszym dostałem odpowiedź: pan chorowałeś to mógł pan się leczyć i wiecznie być pod kreską i nie dostawać żadnych nagród. Dwa zawały - to nie choroba myślałem że może wyrówna wydatki na lekarstwa a tu kop w D..ę. W jego realnym świecie nie ma podwyżek nie ma kryzysu jest kolorowy i wesoły świat a jak wykaże się operatywnością to DODATEK będzie 1000zł. Właśnie podjął decyzje że odejdzie z Policji niektórzy koledzy wyprostują karki i podniosą się z kolan będą dobrze reprezentować byłego D O W Ó D C E tego ich nauczył a czego niech się do myślą bo na szacunek drugiego człowieka i czyste sumienie trzeba pracować przez całe życie.Muszę myśleć o swojej rodzinie i zadbać o jej przyszłość o pieniądze na swoje lekarstwa, czesne dla dzieci, godne życie. Nie będę przepraszał za to, że pragnę dla siebie i swojej rodziny jak najlepiej za ich cierpliwość i wyrzeczenia i nie będę się wstydził, że korzystam z przysługujących mi przepisów dzięki, którym mogę mieć trochę wyższą emeryturę.. Od Pana Komendanta gen. Klimka po przedstawieniu mojej sytuacji otrzymałem wyrachowaną odpowiedź że nie mam 30 lat służby i nie mamy o czym rozmawiać zaproponował mi jałmużnę w kwocie 100zł a ja odparłem czy moje życie i zdrowie jest dla Niego tyle warte. Bo ja swoje życie i zdrowie poświęcałem w służbie dla innych a za tą kwotę to nawet dziecku obiadu w szkole nie opłacę nie wspomnę o mojej chorobie i leczeniu. Panie Klimek oraz Panie Grajcar jak tam wasze dodatki dacie radę te pieniądze wydać bo dać komuś jest ciężko lecz po cudze łatwiej wyciągnąć rękę i być wzruszonym.

v
vfb

nie ważne jak dużą masz emeryturę, liczy się jak długo ją będziesz brał.

t
touching modecte

Może NIK sprawdzi kto i ile dostał dotatku w KWP Opolu,dziwi mnie to bo jak odchodziłem to tłumaczyli się ,że nie mają pieniędzy i guwno dostałem -
Z taką pisownią gówno ci się należało, ale ciesz się, że chociaż to 'guwno' dostałeś.

d
donaldinio

nowe reformy PO, tanie państwo

B
Brutal

Może NIK sprawdzi kto i ile dostał dotatku w KWP Opolu,dziwi mnie to bo jak odchodziłem to tłumaczyli się ,że nie mają pieniędzy i guwno dostałem -

g
gość

pewnie już czekają na nich, pół etatowe ciepłe posadki , bo przecież nie da się żyć za " marną " emeryturkę i trzeba cosik dorobić , choćby 2000 zeta . Znamy te numery, doić , doić ile wlezie

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3