Policjanci z opolskiego CBŚP zlikwidowali fabrykę amfetaminy...

  Policjanci z opolskiego CBŚP zlikwidowali fabrykę amfetaminy i plantację marihuany

  Zdjęcie autora materiału
  Sławomir Draguła

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Zlikwidowanie laboratorium narkotyków syntetycznych, dwóch plantacji konopi oraz przejęcie dużych ilości amfetaminy, to efekt tylko ostatnich działań
  1/10
  przejdź do galerii

  Zlikwidowanie laboratorium narkotyków syntetycznych, dwóch plantacji konopi oraz przejęcie dużych ilości amfetaminy, to efekt tylko ostatnich działań policjantów z opolskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji. ©CBŚP

  Zlikwidowanie laboratorium narkotyków syntetycznych, dwóch plantacji konopi oraz przejęcie dużych ilości amfetaminy, to efekt tylko ostatnich działań policjantów z opolskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji.

  Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji w Opolu najpierw dotarli do miejsca produkcji amfetaminy. Nielegalne laboratorium znajdowało się w wynajmowanym mieszkaniu na terenie gminy Kołobrzeg, w województwie zachodniopomorskim.

  Z ustaleń śledczych wynikało, że w produkcję narkotyków zamieszany jest 42-latek, który chcąc szybko zarobić, postanowił produkować nielegalne substancje i je sprzedawać.

  - Jego plany przekreśliło wkroczenie funkcjonariuszy opolskiego CBŚP i policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu. Podczas działań zlikwidowano laboratorium amfetaminy i zatrzymano chemika - informuje komisarz Iwona Jurkiewicz z Centralnego Biura Śledczego Policji.

  Na miejscu policjanci zabezpieczyli odczynniki chemiczne, pełne wyposażenie laboratorium oraz 850 gramów amfetaminy w postaci stałej i 2,3 litra płynnej amfetaminy, z której można wytworzyć ponad 3 kg sproszkowanego narkotyku.

  W Prokuraturze Okręgowej w Opolu podejrzanemu przedstawiono zarzuty wytworzenia znacznej ilości amfetaminy, celem dalszego wprowadzenia do obrotu, z czego uczynił sobie stałe źródło dochodu.

  - Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani tego typu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 15 lat - dodaje Iwona Jurkiewicz.

  Kolejną realizację policjanci z opolskiego CBŚP przeprowadzili w województwie dolnośląskim. Tam zlikwidowali dwie plantacje konopi znajdujące się w wynajmowanych domach we Wrocławiu i okolicy.

  W specjalnych namiotach przeznaczonych do uprawy rosło 369 krzewów roślin, które były już w końcowej fazie wzrostu. Policjanci likwidując plantacje tuż przed zbiorem, zapobiegli wprowadzeniu narkotyków na rynek.

  Do sprawy zatrzymano 35-letniego mężczyznę. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że podejrzany mógł zajmować się tym procederem od 2017 roku.

  W obu przypadkach nadzorująca prowadzone postępowania przygotowawcze Prokuratura Okręgowa w Opolu wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanych osób środków zapobiegawczych w postaci tymczasowych aresztowań. Do wniosków tych przychylił się Sąd Rejonowy w Opolu aresztując obu mężczyzn na 3 miesiące.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo