MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Policjant z Rzeszowa i oszustwo na bitcoiny. Ostrzegamy! (ZDJĘCIA)

Marcin Radzimowski
Marcin Radzimowski
Policjant z Rzeszowa zwolnił się z pracy, kiedy podczas rutynowej kontroli drogowej zobaczył stan swojego konta. Kilka chwil wcześniej skuszony podpowiedzią kontrolowanego kierowcy, funkcjonariusz drogówki zainwestował niewielkie pieniądze na Platformie Zarobkowej... Ostrzegamy! Uwierzenie w tę piękną historię i spróbowanie swojej szansy zarobku przez internet poskutkuje utratą oszczędności! Jak działają oszuści?

Opisany przypadek to kolejna "legenda" stworzona na potrzeby oszustwa. Ten akurat zauważyliśmy w poniedziałek, 1 lutego na jednej z grup facebookowych, opublikowana rzekomo przez jednego z członków tej grupy. W rzeczywistości jednak konto tego użytkownika zostało przejęte przez złośliwe oprogramowanie, a resztę zrobiły boty - rozsiewając fake newsa na grupy, których użytkownik jest członkiem (po utracie konta nie można się zalogować ani usunąć rzekomo własnego wpisu).

Ten rzekomy artykuł o szczęśliwym policjanci z Rzeszowa opublikowany jest na fikcyjnej stronie internetowej waznedlanaas.website, tymczasem portal taki nie istnieje (wpisując w okno wyszukiwarki zobaczymy informację, że strona nie istnieje). Próba kliknięcia w którykolwiek link na stronie, baner, ikonki mediów społecznościowych, czy nawet w e-maila autora skutkuje przekierowaniem na stronę rzekomej Platformy Zarobkowej.

By uwiarygodnić historię o policjancie, przeczytać można, że szczęśliwiec z drogówki gościł w studiu telewizyjnym, gdzie o swojej historii opowiedział prowadzącym program, a oni na żywo mogli się przekonać, jak szybko zarabia się w ten sposób pieniądze. Sposób prostego zarabiania dużych pieniędzy przez Platformę Zarobkową potwierdzają pozytywne komentarze rzekomych użytkowników Facebooka, stworzone przez boty - programy komputerowe.

To kolejny trik mający zwieść ofiarę. Każde klikniecie we wtyczkę Facebooka lub w profil komentującego użytkownika, skutkuje przekierowaniem na stronę BitcoinBanku, a tam zbyt bardzo ufny internauta zostaje jeszcze głębiej wciągnięty w sieć oszustwa. Widzi film sugerujący telewizyjnego newsa, w którym wszyscy zarabiają fortunę na kryptowalutach.

OSTRZEGAMY! To kolejny rzekomy news, za którym stoją oszuści liczący na łatwowierność internautów. Przestępcy próbują w ten sposób wyłudzić nasze dane, jak: imię i nazwisko, e-mail, adres zamieszkania, PESEL czy numer telefonu i numer konta. Próbują też wyłudzić pieniądze, określane jako "depozyt początkowy".
NIE KLIKAJ w PODEJRZANE LINKI, NIE OTWIERAJ PODEJRZANYCH LIKÓW!

Ostrzeżcie o tej metodzie oszustwa innych internautów!

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie