Polisa na wiele majątkowych szkód

Partnerem cyklu jest PZU
Udostępnij:
Życie i zdrowie nasze oraz bliskich jest najważniejsze, ale powinniśmy też zadbać należycie o kluczowe składniki naszego majątku, takie jak dom lub mieszkanie. Zimą naszemu dobytkowi mogą zagrażać zarówno trudne warunki atmosferyczne, najróżniejsze awarie, ogień czy przestępcy, czyhający na domy opuszczone przez podróżujących na święta lub ferie właścicieli.

Jak wynika z raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń „Mapa ryzyka Polaków”, ponad połowa z nas boi się włamania do domu lub mieszkania. W praktyce jednak najczęstszymi szkodami w przypadku domów i mieszkań są zalania (stanowią aż 77 proc. likwidowanych przez ubezpieczycieli szkód), a po nich kradzieże i pożary. Zimą tego rodzaju zagrożenia są spotęgowane. Z jednej strony, ryzyko zwiększają warunki atmosferyczne, czyli intensywne opady deszczu lub śniegu, porywisty wiatry, który może np. łamać i wywracać drzewa na posesji. Z drugiej strony, w tym okresie dużo więcej czasu spędzamy w domu, co zwiększa ryzyko awarii różnych instalacji domowych, przepięć uszkadzających sprzęt RTV lub AGD czy nawet pożaru, choćby w związku ze świątecznymi dekoracjami (świece i różne świetlne instalacje). Z kolei kiedy wybieramy się na święta do rodziny albo ruszamy na rodzinne, zimowe ferie, opuszczony dom lub mieszkanie kuszą złodziei.

Dlatego zawsze warto zadbać o ubezpieczenie naszych nieruchomości, zwracając szczególną uwagę na to, by zakres ryzyk, które podlegają ochronie, był jak najlepiej dopasowany do naszych potrzeb. Dziś mieszkaniowe polisy wraz z różnymi dodatkami i opcjami oferują bezpieczeństwo i spokój w najróżniejszych sytuacjach, jakie wiązać się mogą nie tylko bezpośrednio z naszym domem lub mieszkaniem, ale też z życiem rodzinnym.

Polisa PZU Dom chroni naszą nieruchomość zarówno przed skutkami zalania, pożaru, powodzi, huraganu, uderzenia pioruna, upadku drzewa czy nawet uderzenia pojazdu w dom lub ogrodzenie. Zapewnia też błyskawiczną pomoc w razie awarii, takich jak pęknięta rura, zwarcie instalacji elektrycznej czy zepsuty zamek w drzwiach. Co ważne, PZU opłaci nie tylko usługę hydraulika, elektryka czy ślusarza, ale nawet informatyka, gdy zepsuje nam się sprzęt komputerowy, co w czasach pracy zdalnej nabiera szczególnego znaczenia.

Polisę PZU DOM można też poszerzyć o OC w życiu prywatnym, które pokryje szkody wyrządzone nie tylko przez nas (np. gdy zalejemy mieszkanie sąsiada), ale również przez nasze dzieci. Pomoże nam także opłacić koszty pomocy prawnej, której możemy potrzebować, choćby wtedy, gdy zamówione przez nas prezenty świąteczne nie zostaną dostarczone przez sklep internetowy, a sprzedawca nie chce nam zwrócić pieniędzy. W takich sytuacjach prawnik PZU pomoże nam w dochodzeniu naszych praw.

Ubezpieczenie oczywiście ochroni nas także przed finansowymi skutkami działalności przestępców. I nie chodzi tylko o włamanie do naszego domu lub mieszkania i kradzież sprzętu elektronicznego, biżuterii czy innych cennych ruchomości. Dzięki odpowiedniemu rozszerzeniu polisy PZU Dom, możemy zabezpieczyć siebie i bliskich przed takimi ryzykami, jak umyślne wybicie przez kogoś szyby w naszym oknie, zniszczenie drzwi wejściowych, roślin ogrodowych czy wymalowanie graffiti na elewacji naszego domu. To nie wszystko
- jeśli właściciel mieszkania jest seniorem, może ubezpieczyć się od skutków wyłudzenia gotówki lub biżuterii (np. metodą „na wnuczka”). Ochroną przed tym samym zagrożeniem w ramach polisy mieszkaniowej można objąć swoje dzieci do lat 13.

Ubezpieczenie domu obejmie ochroną także np. przydomowe instalacje fotowoltaiczne, tak chętnie montowane ostatnio przez Polaków. W tym przypadku PZU ma również dodatkowo zupełnie odrębną ofertę, specjalnie dla instalacji OZE, takich jak ogniwa fotowoltaiczne, kolektory słoneczne lub pompy ciepła. Polisa PZU Eko Energia to rozwiązanie dla gospodarstw domowych, małych i średnich przedsiębiorstw i gospodarstw rolnych. W zależności od wybranego wariantu, zainstalowane na domu panele fotowoltaiczne ubezpieczymy w ten sposób nie tylko od uszkodzenia lub całkowitego zniszczenia w wyniku np. awarii, pożaru, przepięcia, powodzi, wichury, gradu czy dewastacji i kradzieży, ale też od przerwy w działaniu lub niższej niż zakładana wydajności, co przekłada się na mniejsze od spodziewanych oszczędności z tytułu produkcji „zielonej” energii.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Polisa na wiele majątkowych szkód - Portal i.pl

Więcej informacji na stronie głównej Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie