Politechnika Opolska: na ekonomii i zarządzaniu są dwie nowe specjalności

Anna Grudzka
Anna Grudzka
To ekonomia i finanse w przedsiębiorstwie na kierunku ekonomia oraz marketing menedżerski na kierunku zarządzanie. Ich absolwenci będą mogli pracować jako: bankowcy, doradcy finansowi, maklerzy papierów wartościowych, kierownicy działu finansowego, analitycy rynku czy inspektorzy kontroli skarbowej.

Nie od dziś wiadomo, że Politechnika Opolska kształci inżynierów, specjalistów w takich branżach jak: budownictwo, mechanika, elektrotechnika czy informatyka. Ale Politechnika ma również bardziej społeczne oblicze.

- Absolwenci naszych kierunków rzadko mają problem ze znalezieniem pracy. Sytuacja jeszcze bardziej się poprawi, gdy na rynek pracy zaczną wchodzić absolwenci nowo wprowadzonych specjalności z dziedziny finansów czy marketingu, te obszary oczywiście obok branży IT uznawane są za przyszłościowe - mówi dr inż. Marzena Szewczuk-Stępień, prodziekan ds. współpracy i rozwoju Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej.

Dodaje, że każda działalność potrzebuje bowiem osoby, która zapanuje nad rachunkami i finansami.

- Płynność finansowa i trzymanie wszystkiego w ryzach jest bardzo ważne. Która z organizacji nie potrzebuje dobrej promocji czy skutecznego przekazu reklamowego w mediach społecznościowych, tak samo istotni są więc pracownicy, którzy się tym zajmują.
Zawody związane z finansami czy marketingiem uznawane są za dobrze płatne, wymagają bowiem ogromu wiedzy i odpowiedzialności. My takich specjalistów kształcimy m.in. na naszych nowych specjalnościowych: ekonomia i finanse w przedsiębiorstwie na kierunku ekonomia oraz marketing menedżerski na kierunku zarządzanie – dodaje.

Dowodem są przeprowadzone w ostatnich dniach na WEiZ obron prac dyplomowych magisterskich na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej. Dziewięciu studentów kierunku Zarządzanie (specjalność Zarządzanie Przedsiębiorstwem) podchodzących do końcowego egzaminu mogło się już pochwalić znalezieniem pracy. - Każdy bowiem znalazł już swoje miejsce zawodowe i pierwsze doświadczenia praktyczne ma za sobą. Tak dobry wynik zawdzięczamy otwarciu na elementy praktyczne, wprowadziliśmy ścieżki edukacji we współpracy z otoczeniem, realizujemy atrakcyjne formy pracy w projektach, dbamy o umiędzynarodowienie, ale również tworzymy klimat do rozwoju indywidualnych pasji i zainteresowań – wylicza dr inż. Marzena Szewczuk-Stępień.

ZOBACZ WIDEO: Ifm ecolink otworzyło w Opolu Centrum Badań i Rozwoju

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska