Politolog: Zmiana kandydata na prezydenta może mieć bardzo negatywne skutki [GOSĆ NTO]

Piotr Guzik
Dr Grzegorz Haber, Instytut Politologii Uniwersytetu Opolskiego
Dr Grzegorz Haber, Instytut Politologii Uniwersytetu Opolskiego Archiwum "NTO"
- Zmieniając danego kandydata automatycznie zmieniamy opowieść o tym kandydacie. To wiąże się z trudnościami, bowiem wszystko trzeba budować od początku - mówi dr Grzegorz Haber, politolog z Uniwersytetu Opolskiego.

W poniedziałek zapadła decyzja o tym, że nastąpi zmiana kandydata Koalicji Obywatelskiej (tworzonej przez Platformę, Nowoczesną, PSL i Unię Pracy) na prezydenta Opola.

Prof. Kazimierza S. Ożoga zastąpiła Barbara Kamińska.

Wcześniej sama Platforma dokonała zmiany kandydata na prezydenta Wrocławia. Jak takie roszady mogą wpłynąć na wynik danego komitetu?

- Bardzo negatywnie. Stworzenie nowej opowieści w stosunku do nowego kandydata wiąże się automatycznie z trudnościami, bowiem wszystko trzeba budować od początku - ocenia dr Haber.

Politolog z UO zauważa, że krótka kampania do wyborów samorządowych 2018 oznacza, że komitety wyborcze, które dopiero się formują, będą miały mało czasu na to, aby zaprezentować wyborcom swój program.

- To jednocześnie oznacza, że komitety, które działały nieformalnie są w zdecydowanie lepszej sytuacji. To samo tyczy się dużych partii politycznych, , które działają w formule od wyborów do wyborów. To oznacza również, że kampania będzie wizerunkowa, a nie programowa, nad czym ubolewam - mówi.

W rozmowie z "NTO" dr Haber mówi też o tym, że choć w kampanii samorządowej istotną rolę będą odrywać media społecznościowe, to nie można przeceniać ich wpływu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska