Polonia Głubczyce zwycięzcą 4. ligi opolskiej! [WYNIKI]

Polonia Głubczyce obroniła fotel lidera po niezwykle zaciętym meczu.
Polonia Głubczyce obroniła fotel lidera po niezwykle zaciętym meczu. Oliwer Kubus
Dzięki wygranej u siebie w dramatycznych okolicznościach z MKS-em Gogolin 4-3, Polonia Głubczyce utrzymała pozycję lidera w ostatniej kolejce 4. ligi opolskiej.

Przez większość pierwszej połowy wydawało się, że sięgnięcie po trzy punkty nie przysporzy ekipie z Głubczyc szczególnych problemów. Po kwadransie prowadziła ona już bowiem 2-0, a następnie już nawet 3-0. Jednak MKS zerwał się do odrabiania strat jeszcze przed przerwą i na półmetku było już tylko 3-2 dla Polonii.

W drugiej odsłonie również jako pierwsi trafili gogolinianie, ale mimo tak niekorzystnego scenariusza gospodarze pokazali wielki charakter. Bramkę na 4-3, i jak się okazało na wagę awansu do 3. ligi, zdobył dla nich Brazylijczyk Felippe.

Tym samym szczególnych powodów do radości nie mieli w Starowicach, mimo że tamtejszy zespół, będący przed ostatnią kolejką drugim z kandydatów do awansu, rozbił aż 7-1 Unię Krapkowice.

Królem strzelców 4. ligi został natomiast Patryk Wojtasik z Małejpanwi Ozimek, który zdobył dla swojego zespołu obie bramki w wygranym 2-0 starciu z TOR-em Dobrzeń Wielki.

Drugim zespołem, obok Po-Ra-Wia Większyce, który zagra w barażach będzie Swornica Czarnowąsy Opole. Poległa ona z Polonią Nysa aż 1-6, co nie pozwoliło jej opuścić 12. pozycji.

Wszystkie wyniki 30. kolejki prezentujemy poniżej, a już wkrótce zaprezentujemy szczegółową relację z każdego ze spotkań.

Starowice - Unia Krapkowice 7-1
Skalnik Gracze - OKS Olesno 1-1
Porawie Większyce - Chemik Kędzierzyn-Koźle 1-4
Polonia Nysa - Swornica Czarnowąsy Opole 6-1
Start Namysłów - Piast Strzelce Opolskie 0-0
Pogoń Prudnik - Victoria Chróścice 3-1
TOR Dobrzeń Wielki - Małapanew Ozimek 0-2
Polonia Głubczyce - MKS Gogolin 4-3